Обполіскувач для рота – еліксир для ясен

Сьогодні усе більш популярні так звані еліксири для ясен. Речовини, що містяться в обполіскувачах для рота, покращують кровопостачання ясен і знищують хвороботворні бактерії. Після застосування еліксиру для ясен не лише зменшується набряк і покращується кровопостачання тканин ясен, але і гояться мікроскопічні ранки (які в майбутньому могли доставити проблеми). Обполіскувачем для рота краще користуватися до того, як почистити зуби. Під їх дією зубний наліт стає значно м’якший і легко видаляється. Зараз досить зайти в аптеку і можна загубитися в різноманітті обполіскувачів для рота з протизапальним ефектом.

Знаєте, які обполіскувачи для рота найефективніші? Найефективніші еліксири для ясен утримують добавки на синтетичній основі – триклозан і хлоргексидин. Під дією цих синтетичних добавок гине велика частина відомих хвороботворних бактерій. Наприклад, в обполіскувач “Plax” входить триклозан. Ще “Plax” містить фторид натрію, тобто бореться не лише з мікробами, але і з карієсом.

Еліксири зі вмістом хлоргексидину випускає німецька компанія Lacalut – “Lacalut Antiplaque” і “Lacalut Fresh”. Перший обполіскувач не треба розводити перед застосуванням, а ось другою просто необхідно. До того ж вистачає “Lacalut Fresh” надовго – для одного полоскання вистачить п’яти крапель (всього у флаконі 75 мл). Хлоргексидин входить до складу рідкого гелю “Лізоплак” (випускається у флаконі об’ємом 250 мл). Лізоплак не лише знімає запалення, одночасно виявляється профілактична дія проти появи зубного каменю. У “Лізоплак” входить диметикон, завдяки якому зуби починають блищати.

Сильна антисептичну дію має “Елюдрил”. До його складу входить велика частка хлоргексидину, тому прекрасно підходить і для лікування, і для профілактики захворювань ротової порожнини. “Елюдрил” рекомендують при гінгівітах, запаленнях ЛОР-органів, ангіні і стоматиті. Треба помітити, що “Елюдрил” – концентрований засіб, тому перед застосуванням розведіть його в пропорції 1 до 8. Якщо у вас загострення, слід полоскати 3-4 рази в день. Для профілактичних цілей досить полоскати рот двічі в день – уранці і увечері.

Полоскати рот концентратами підходить далеко не усім пацієнтах. Річ у тому, що до їх складу входить етанол, який припікає слизову оболонку рота і чинить дублячу дію.
Якщо у людини синдром сухості рота (як правило, зустрічається у літніх людей), йому протипоказані обполіскувачі зі вмістом спирту. І, звичайно ж, еліксири зі вмістом спирту не можна застосовувати людям з алергією на алкоголь. Найчастіше усі концентровані розчини слід розводити таким чином: від 20 до 25 крапель на склянку води.

В той же час при запаленні треба використати значно більше насичений розчин: від 30 до 50 крапель на склянку води.

Варто відмітити, що переважну більшість обполіскувачів для рота не треба розводити перед застосуванням. У них також може міститися спирт, ось тільки його зміст не перевищує 3% – підходить як людям літнього віку, таки дітям (від 6 років).

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: еліксир для лікування ясен, Еліксіл на зуби, еліксир для полоскання ротової порожнини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *