Як правильно та скільки раз на день треба чистити зуби

Вже багато років правильне чищення зубів вважається найефективнішим методом боротьби із стоматологічними захворюваннями. Незважаючи  на те, що більшість людей чистять зуби двічі в день, лише одиниці роблять це правильно. Правильне чищення зубів дуже важливе, оскільки вже після тижня неправильного чищення виявляються  патологічні зміни в яснах.

Скільки раз на день треба чистити зуби?

Чистити зуби треба двічі в день: перед сном і після сніданку. Так, саме після сніданку, оскільки уранці на зубах утворюється плівка, яка захоплює кальцій з їжі і збагачує ним зуби. Плюс ви позбавите зуби від харчових залишків, які залишилися після сніданку.

Скільки пасти використати при чищенні зубів?

Об’єм пасти має бути розміром з горошинку не більше!
Багато хто вважає, що чим більше пасти – тим краще, але все з точністю навпаки! Велика кількість пасти перешкоджає виведенню харчових залишків, тим самим, знижуючи ефективність чищення майже вдвічі.

Як правильно чистити зуби?

Є багато методів чищення зубів, проте на сьогодні оптимальним з них вважається наступний:

  1. Розташуйте щітку під  кутом 45  до зуба і почніть виконувати підмітаючі рухи, спрямовані від ясен до краю зуба. Дослідження довели, що приблизно десять таких рухів цілком достатньо щоб позбавитися від харчових залишків;
  2. Для чищення зовнішньої сторони передніх зубів використовуються ті ж самі рухи, проте для зручності щітку можна розташувати перпендикулярно зубному ряду;
  3. Переступіть до чищення жувальних поверхонь зубів зворотно-поступальними рухами;
  4. Пройдіться по усіх зубах круговими рухами щітки;
  5. Почистіть язик
  6. Закінчують чищення масажем ясен зубною щіткою;

Слід зазначити, що  старанні рухи щітки з одного боку в інший при чищенні зубів украй небажані. По-перше вони сприяють накопиченню їжі в міжзубних просторах, а по-друге, було доведено, що такі рухи ушкоджують емаль.
Правильне чищення зубів, безумовно, грає велику роль при профілактиці стоматологічних захворювань, але пам’ятаєте, що у всьому важлива міра – чищення зубів не повинне займати більше 5-6 хвилин.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: скільки раз на день треба чистити зуби, як правильно чистити зуби кількість пасти

Коментарі 1 коментар

  • Корисна стаття, ось вже тиждень чищу зуби саме так як тут написано, і помітила що стан зубів став краще. Раніше мені радили чистити після кожного вживання їжі і в роті була сухість, тепер тільки приємні відчуття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *