Пародонтит: лікування сучасними методами

Через недостатню гігієну порожнини рота і відсутність звички регулярно видаляти зубні відкладення у стоматолога відбувається розмноження патогенних мікроорганізмів в яснах, що може привести до такого неприємного і небезпечного захворювання, як пародонтит. Лікування пародонтита найчастіше буває складним і тривалим, оскільки більшість хворих звертаються до фахівця-пародонтолога на запущеній стадії захворювання. Пародонтит, що розвивається через зубні відкладення носить генералізований характер, тобто до патологічного процесу залучаються усі зуби. Але іноді захворювання буває злокалізованим і зачіпає лише один або декілька зубів. Причиною в таких випадках зазвичай є травма, що регулярно заподіюється яснам неякісно поставленою пломбою, зубними протезами або через неправильний прикус. Травма також може привести до розвитку пародонтита. Симптоми і лікування пародонтита в обох випадках однакові.

Симптоми пародонтита

При пародонтиті відбувається запалення ясен, яке при подальшому розвитку захворювання приводить до руйнування і атрофії кісткової тканини, розхитування і випадання зубів. Симптоми захворювання залежать від стадії його розвитку. Розрізняють три основні стадії пародонтиту. На першій стадії виявляється велика кількість зубних відкладень, у тому числі і під яснами. Ясна неприродно червоні або з синім відтінком, кровоточать при надкушуванні твердої їжі або під час чищення зубів. Атрофія кістки знаходиться в початковій стадії, є невеликі пародонтальні кишені. Хвороба прогресує, глибина пародонтальних кишень 5мм, кісткова тканина атрофується на половину довжини коренів зубів (це з’ясовується за допомогою рентгена), зуби помірно рухливі, їх шийки оголені або закриті яснами, що розрослися, можуть з’являтися гнійні запалення, зуби помалу “роз’їжджаються”.

При важкому пародонтиті часто бувають загострення, під час яких ясна опухають і болять, а рухливість зубів збільшується, пародонтальні кишені поглиблюються, ясенна тканина атрофується на дві третини довжини кореня, зуби сильно хитаються і випадають. На першій стадії лікування найефективніше. Але, на жаль, симптоми початкового парадонтита часто ігноруються. Перша стадія пародонтита може з’являтися у молодому віці, за відсутності лікування і недотриманні правил гігієни ротової порожнини хвороба прогресуватиме і може з часом перейти у важкий пародонтит. Лікування в молодості простіше і займає менше часу, хворобу можна зупинити на самому початку, а потім лише регулярно проходити обстеження і проводити необхідні заходи профілактики.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: парадонтит, Лікування пародонта Пародонтоз lviv, Пародонтит лікування

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *