Свищ на яснах: що робити і до кого звертатися?

Свищ на яснах – цей отвір, який найчастіше можна побачити неозброєним оком. “Свищ” переводиться з латині як “трубка”. Він є каналом, що сполучає поверхню ясен і осередок інфекції і запалення, розташований в районі кореня зуба. Появі свища передує розростання сполучної тканини, або грануляція. Вона заважає загоєнню ураженого кореня зуба або його нерва. Починається розмноження бактерій і утворення гною. Грануляція проростає над кістковою тканиною і порушує цілісність слизової оболонки. Таким чином, з’являється свищ на яснах. Що це таке, ми розібралися, тепер розглянемо причини, симптоми і лікування цього захворювання.

Симптоми свища на яснах

Крім власне отвору в яснах, часто прикритого невеликим “мішечком” з тканини, таке захворювання як свищ характеризується і іншими симптомами:

  1. Зубний біль, помірний або сильний, який збільшується при дотику до зуба і при надкушуванні. Лікар за допомогою постукування металевим інструментом визначає уражений зуб, що став причиною свища.
  2. Неприродна рухливість зуба.
  3. Десна навколо хворого зуба може почервоніти і запалитися.
  4. З отвору свища виділяється гній.

Для точної діагностики захворювання використовується рентгенологічне дослідження, хоча часто буває досить візуального огляду стоматолога.

Причини появи свища 

Чому з’являється свищ на яснах? Причини можуть бути різними, але усі вони провокують запалення кореня зуба і утворення в цій області гнійного вмісту, який проривається назовні за допомогою утворення свища. Практично завжди свищ з’являється над хворим зубом. Ви можете думати, що із зубом все гаразд, можливо, ви його лікували, нещодавно або деякий час назад, але, якщо біля зуба з’явився свищ, значить, усередині йдуть запальні процеси, які можуть мати найнеприємніші наслідки. На зубі, біля кореня якого утворився свищ, як правило, можна виявити карієс, у тому числі і вилікуваний і закритий пломбою, або коронкою, що теж говорить про стоматологічне втручання, яке знаходиться в числі можливих причин запалення.

Головні причини появи свища:

  • карієс або пульпіт, що не отримали своєчасного або належного лікування,
  • неправильне пломбування каналів зуба,
  • перфорація зубного кореня.
Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: свищ на яснах, гній на яснах, свищ на яснах у дитини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *