Лікування початкового карієсу у стадії плями: від білого крйдового до чорного

Під час чищення зубів можна виявити білу пляму на поверхні зубної емалі. Плями можуть бути матового крейдовидного кольору або, навпаки, яскраво білого. Якщо у вас з’явилися сумніви з приводу наявності плями, рекомендуємо підсушити зубну емаль ватним тампоном і при яскравому освітленні ретельно оглянути зуб. Незважаючи на дефект, що з’явився, зубна емаль залишається гладкою і блискучою, без ознак руйнування, чутливість зубів не міняється, болісні відчуття не проявляються.

Описані симптоми — ознаки початкової стадії карієсу. Головною причиною його розвитку вважають незадовільна гігієна ротової порожнини, внаслідок чого відбувається активне розмноження бактерій в зубному нальоті. Каріесогенні мікроорганізми виділяють кислоти, які розчиняють зубну емаль, що складається з солей кальцію. Сам процес вимивання кальцію називають демінералізацією, а білі плями — ділянками демінералізації.

Стабілізована форма карієсу — стадія темної плями
З часом білі каріозні плями на зубах починають темніти, набувши світло-коричневого або бурого кольору. Зубна емаль все ще залишається гладкою, але процес її руйнування вже запущений. Карієс атакує, пори демінералізованої емалі стають ширші. Стадія темної плями передує поверхневій формі карієсу, коли на зубній емалі утворюються серйозні дефекти.

Лікування карієсу на початкових етапах
Навіть якщо ви приділяєте досить уваги гігієні ротової порожнини, ризик появи карієсу, хоч і мінімальний, але все таки є присутнім. Поява білої плями на зубі — перший тривожний сигнал захворювання, привід негайно звернутися за консультацією до стоматолога. По-перше, лікар зможе диференціювати початкову стадію карієсу від флюорозу або гіпоплазії зубної емалі, при яких також з’являються плями на зубах. По-друге, стадія білої плями піддається лікуванню без використання консервативних методів. Перед початком лікування необхідно зробити професійне чищення зубів: зняти м’який наліт, зубний камінь, відполірувати емаль.

Що робити з білою плямою?
На стадії білої плями проводять ремінералізуючу терапію, яка полягає в обробці зубів спеціальним високоактивним двокомпонентним складом, що містить кальцій і фтор. Ремінералізація зазвичай проходить у декілька етапів, під час яких препарат насичує зубну емаль мінералами, зміцнюючи її. Через 1-2 місяці після завершення курсу лікування доктор проводить повторний огляд, оцінює стан зубної емалі. Якщо лікування було проведене своєчасно і ефективно, то біла пляма ліквідовується. Інакше, пляма пігментується, а карієс переходить в стабілізовану форму.

А якщо вона все-таки потемніла?
Якщо пляма на зубі потемніла, значить, бактерії і мікроорганізми проникають в широкі пори зубної емалі. Лікування стабілізованої форми карієсу має на увазі препарування і пломбування уражених ділянок зуба. Без свердління вже не обійтися, каріозні ділянки обробляють озоном, після чого проводять ремінералізацію.

Профілактика і ще раз профілактика!
Щоб призупинити процес демінералізації, а також захистити здорові зуби від ураження карієсом, слід проводити профілактику. Вона полягає в регулярній гігієні ротової порожнини, використанні зубної нитки, обполіскуванні зубів після кожного вживання їжі. Крім того, важливо періодично знімати зубний камінь, обробляти зуби професійними препаратами, відмовитися від перекушувань, солодощів, паління, газованих напоїв.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: карієс в стадії плями, білі плями на зубах, лікування початкового карієсу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *