Пародонтоз: симптоми, причини, лікування і наслідки

Пародонтоз – не таке поширене захворювання, як прийнято думати. Його часто плутають з пародонтитом або гінгівітом, хворобами пародонту, що частіше зустрічаються. Що представляє з себе пародонтоз? Симптоми цього захворювання, причини виникнення і способи лікування розглянемо нижче.

Відмінність пародонтозу від інших захворювань ясен

Пародонтоз – це дистрофічне захворювання, яке зачіпає усі тканини, довкола зуба:

 1. Край ясна.
 2. Кісткову тканину.
 3. Волокна періодонта, за допомогою яких зуб кріпиться до кістки.

В усіх цих тканинах протікають процеси атрофії і склерозу. У міру прогресу хвороби відбувається зменшення ясен і оголення коренів зубів.

Основні відмінності пародонтозу від пародонтита:

 1. При пародонтозі не буває запалення ясен, яке завжди є присутнім при пародонтиті або гінгівіті.
 2. Кровоточивість також зазвичай відсутня, хоча іноді бувають виключення.
 3. Пародонтоз завжди захоплює усі зуби, він не може з’явитися у якійсь одній частині ясен.
 4. Причиною пародонтозу не може бути травма або інша зовнішня дія на зуб.

Причини появи пародонтоза

Пародонтоз розвивається через порушення живлення тканин, розташованих навколо зуба і прикріплюючих його до кістки. Живлення порушується унаслідок склерозу розплоджених в них судин, що розвиваються. Судини звужуються, їх просвіт поступово стає усе менший, кисень і інші необхідні для життєдіяльності тканин речовини не поступають в потрібній кількості, і тканини починають атрофуватися. Кісткова тканина з часом розсмоктується, ясна зменшуються і оголяються корені зубів.Причиною пародонтозу зазвичай є яке-небудь серйозне захворювання, що зачіпає увесь організм.

До таких захворювань відносяться:

 1. Сердечно-сосудистие хвороби.
 2. Цукровий діабет.
 3. Ендокринні захворювання.
 4. Порушення роботи залоз внутрішньої секреції.
 5. Хронічні хвороби внутрішніх органів.

Сприяти розвитку пародонтозу може неправильний прикус або якісь аномалії в положенні зубів. Пародонтоз найчастіше розвивається у літніх людей, коли в організмі з’являються різноманітні причини для склерозування судин.

Симптоми пародонтоза

Симптоми пародонтозу залежать від того, як далеко зайшов процес атрофії тканин. Оголення коренів зубів і їх подальше розхитування – характерні ознаки запущеної стадії пародонтозних симптомів. Фото і рентгенограми наочно демонструють цей процес. Розрізняють три основні стадії захворювання, кожній з яких відповідає своя група симптомів. Початкова стадія пародонтоза: дистрофія тканин починається без появи яких-небудь симптомів, на першій стадії пацієнт може і не здогадуватися про захворювання, що почалося. Поступово край ясен починає атрофуватися і шийки зубів трохи оголяються. Біль відсутній. Іноді буває підвищена чутливість до холодних і гарячих продуктів, або кислого і солодкого смаку. Початок процесу руйнування кісткової тканини можна побачити на рентгенограмі.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: пародонтоз це, що таке пародонтоз, пародонтоз лікування

Коментарі 1 коментар

 • Так, згодна саме сердцево-судинні захворювання найчастіше становляться причиною виникнення пародонтозу, особливо після 50 років, а ле зараз це захворювання дуже “помолодшало” і в 40 років вже не рідко зустрічається.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *