Хвороба і запалення язика – лікування глоситу

Глоситом називають запалення язика, спровоковане різними інфекціями (вірусними або бактерійними). Також часто глосит можуть називати запаленням або інфекцією язика.

Звідки з’являється глосит?
Запалення язика може виникнути внаслідок інфекції або бути першими ознаками серйозніших захворювань. У лікарській практиці глосит розділяють на хронічну і гостру форму. При глоситі змінюється колір язика, структура, а також починається запалення. Якщо запустити перебіг хвороби, на язику утворюються папіломи (нарости грибоподібної форми).

Локально з’являється глосит через віруси і хвороботворні бактерії (включаючи збудники герпесу), причому серйозно прискорюють розвиток інфекції опіки і механічні ушкодження порожнини рота і язика. Науково доведено, що підвищують ризик виникнення глоситу наступні чинники: алергія на зубні пасти, освіжувачі рота, спеції, засоби для полоскання рота, алкоголь, гаряча їжа, нікотин, карамель.

Глосит може з’явитися і як “супровід” системних хвороб, наприклад сифіліс, еритема, залізодефіцитна анемія, стани дефіциту вітаміну В, а також лишай і так далі. Зрідка зустрічається ситуація, коли точно визначити чим був викликаний глосит неможливо.

Як починається глосит?
– Зміна кольору язика, він стає бордовим або насичено червоним.
– Запалення язика, постійне печіння
– Зустрічаються випадки, коли язик стає м’якший і більший
– Від залізодефіцитної анемії на язиці з’являється блідий наліт
– Складнощі під час їжі, важко говорити і ковтати

Чи варто йти до лікаря?

Якщо ви виявили у себе деякі приведені вище симптоми, і вони тривають вже більше доби, вам неодмінно треба сходити на прийом до лікаря. Ще потрібна консультація стоматолога у разі складнощів з процесом дихання, розмови або при ковтанні.

Діагностика глоситу

Якщо ви виявили у себе симптоми глоситу, якнайскоріше сходіть до лікаря. Стоматолог проведе огляд запаленої області, чи є папіломи, задасть низку запитань для з’ясування причин інфікування язика. Також лікар може відправити на обстеження, якщо є підозра на системне захворювання.

Глосит лікування

При глоситі в першу чергу треба позбавитися від збудника інфекції. На сьогодні медицина розробила безліч ефективних засобів для терапевтичного лікування глоситу. У більшості випадків терапевтичне лікування глоситу не вимагає госпіталізацій, окрім найсерйозніших ситуацій.

Спершу вам слід звернути увагу на ретельну гігієну ротової порожнини. Треба чистити зуби не рідше за два рази за день спеціальною зубною пастою, точніше марку вам підкаже стоматолог.

Окрім ретельної гігієни вимагається використати спеціальні засоби (це відноситься не лише до лікування гострої форми гінгівіту), таким чином, ви зможете уникнути серйозних ускладнень в майбутньому.

При терапевтичному лікуванні використовуються різні ліки – протизапальні засоби, антибіотики, а також препарати для місцевої корекції імунної системи.

Щоб полегшити дихання, їжу і процеси мови, а також ліквідовувати причини запалення, застосовують спеціальні стероїди, що знімають запалення. До цих препаратів можна віднести гідрокортизон і преднізолон. Цих ліків немає у вільному продажі, оскільки застосовувати їх без нагляду лікаря просто небезпечно.

Після того, як лікар знайде точну причину хвороби, вам буде призначено протигрибкові ліки або антибіотик, особливо ефективний на цей вид збудника інфекції.

Мабуть, найсучаснішим способом лікування глоситу є підвищення опірності організму (імунітету). Ви не лише позбавитеся від хвороби, але і понизите до мінімуму ризик можливих ускладнень. Для цього використовуються препарати, що коригують вашу імунну систему. Їх дія виражається в активізації власних сил організму (слизовій оболонці рота зокрема). Підвищення імунітету полягає в наступному: підвищується вміст спеціального антибактеріального ферменту в слині, збільшується фагоцитарна активність організму (ліквідація бактерій імунною системою), стимулюється зростання клітин імунної системи, нових антитіл, що відповідають за утворення.

Попереджаємо глосит

Набагато простіше уникнути захворювання, якщо займатися профілактикою:
– Регулярні відвідування лікаря-стоматолога
– Ретельна гігієна зубів і рота
– Не вживайте багато гострої їжі і спецій
– Наскільки можна зменшите споживання сигарет і алкогольних напоїв.

Чим може загрожувати глосит?

Якщо не запускати хворобу, то лікування глоситу буде простим. Не запускайте хворобу! Це загрожує серйозною пухлиною мови, а також проблемами з диханням.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: хвороби язика, запалення язика, захворювання язика

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *