Якими мають бути зубні щітки для дітей: особливості вибору

Ви хочете щастя для своєї дитини, неважливо: син це або дочка? Щоб виріс він успішною людиною, став щасливий в сім’ї, удачливий на роботі? Щоб жив, сам, радіючи життю і радуючи інших? Упевнена: звичайно, хочете.
Повірте, уміння посміхатися – головна складова на шляху до щасливого життя. А зубна щітка – той самий ключик до успіху, який у зародку таїть кожна посмішка дитини.
Тому тоді, коли малюк тільки з’явився у вашому життю, ви повинні виразно поставити собі мету – зубки дитини мають бути завжди в порядку. Зрозуміло, в перші місяці і роки життя ви цілком і повністю візьмете цю турботу на себе. Але настане година, коли перед вами постане питання, від якого залежатиме і стан зубів вашої дитини і його майбутня промениста посмішка: яку зубну щітку вибрати для дитини?

М’яко-м’яка

Саме такою має бути перша зубна щітка для малюка двох років. У цьому ніжному віці зубки, які щойно прорізалися, покриті ще не дозрілою до кінця емаллю, що не сформувалася. І дуже важливо не травмувати її поверхневий шар. Ясна теж можуть постраждати від недостатньо м’якої щітки. Якщо щетини у щітки не натуральні, ті занадто жорсткі, а з синтетичних волокон, із закругленими кінцями, — таку модель можна брати. В цьому випадку важлива і та обставина, що в натуральній щетині значно більше скупчується хвороботворних бактерій, її важче на відміну від щітки синтетичної, тримати в чистоті.
Стоматологи вважають, що щітки з недостатньо м’якою щетиною сприяють розвитку ерозії емалі, можуть привести до передчасного стирання твердих тканин зубів, або до клиновидного ефекту. А це в подальшому зажадає лікування, якщо не відразу, так в підлітковому віці точно. Так краще попередити всяку негативну дію на ніжні тканини в ротовій порожнині дитини.
Важливо! Щетина зубної щітки для дитини має бути дуже м’якою
Існує міжнародний стандарт ISO 8627 : 1987, по якому введений індекс жорсткості щетини. Цей індекс складається з 9 груп. Так от, м’яка і середньої жорсткості щетина відноситься до груп з 1 по 6. Тому, купуючи щітку, поцікавтеся її маркеруванням. М’яка і “Супер м’яка” – це якраз те, що треба вашій дитині.

І дракончик, і дельфін

В принципі, ніякої різниці немає, якої форми ручка у зубної щітки вашого малюка. У аптеках і магазинах така різноманітність щіток, що очі розбігаються. Тут і дракончики, і дельфіни, і герої відомих мультфільмів. Це, звичайно, допоможе вам притягнути малюка, зацікавити його процедурою догляду за зубами. Можна навіть придумати цілу казку, в якій центральною подією стане зустріч з героєм у вигляді зубної щітки.
Але все-таки раніше треба вибрати цього героя правильно. Сучасні моделі зубних щіток мають різний вигляд стрижки у щетини, по-різному можуть бути розташовані її пучки на голівці щітки. Є щітки з пульсацією, є з пружинячим ефектом. А колірна палітра просто не піддається опису. Ви можете вибрати за смаком вашої дитини будь-яку модель.
Якщо зубна щітка стане улюбленою іграшкою, то дитина завжди чиститиме зуби із задоволенням.
Головне, щоб вона була маленькою і зручною, з досить довгою ручкою і не дуже вже м’якою голівкою. Обов’язково при купівлі дайте її потримати малюкові. Подивіться, чи уміщається вона в його ручці, чи комфортно він себе почуває, стискаючи її в долоньці. На ручці щітки не повинно бути виступів, які б перешкоджали міцному утримуванню її дитячою рукою. Якщо дитині буде незручно, це неприйняття перейде від щітки до усієї процедури чищення зубів. А цього допустити ніяк не можна.
сучасні зубні щітки випускаються різноманітних форм і кольорів, які подобаються і дівчаткам і хлопчикам. Особливо популярні зубні щітки, що світяться і звучні.

Електрична зубна щітка для дітей — тільки під наглядом батьків

Якщо хтось захоче з самого дитинства привчати своє дитя користуватися електричною зубною щіткою, заборонити цього ніхто не може. Але фахівці радять не давати в руки дітям електрощітку до 6-7-річного віку. Дитячі зубки, особливо молочні, мають особливу структуру емалі, яка порівняно легко може руйнуватися від неправильного використання електрощітки. Тому чистити зуби електроприладом можна тільки під спостереженням, а перші дні його використання виключно дорослими. Потім, після розуміння дитиною послідовності дій для чищення зубів, можна допускати його до самостійного виконання процедури.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: зубна щітка для немовлят, перша зубна щітка для дитини, зубні щітки для дітей

Коментарі 1 коментар

  • Нашою першою зубною щіткою стала силіконова щітка-напальчник. Мені було дуже зручно нею чистити зубки малечі, її легко можна прокип’ятити, і малятам вона до вподоби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *