Якими мають бути зубні щітки для дітей: особливості вибору


Ви хочете щастя для своєї дитини, неважливо: син це або дочка? Щоб виріс він успішною людиною, став щасливий в сім’ї, удачливий на роботі? Щоб жив, сам, радіючи життю і радуючи інших? Упевнена: звичайно, хочете.
Повірте, уміння посміхатися – головна складова на шляху до щасливого життя. А зубна щітка – той самий ключик до успіху, який у зародку таїть кожна посмішка дитини.
Тому тоді, коли малюк тільки з’явився у вашому життю, ви повинні виразно поставити собі мету – зубки дитини мають бути завжди в порядку. Зрозуміло, в перші місяці і роки життя ви цілком і повністю візьмете цю турботу на себе. Але настане година, коли перед вами постане питання, від якого залежатиме і стан зубів вашої дитини і його майбутня промениста посмішка: яку зубну щітку вибрати для дитини?

М’яко-м’яка

Саме такою має бути перша зубна щітка для малюка двох років. У цьому ніжному віці зубки, які щойно прорізалися, покриті ще не дозрілою до кінця емаллю, що не сформувалася. І дуже важливо не травмувати її поверхневий шар. Ясна теж можуть постраждати від недостатньо м’якої щітки. Якщо щетини у щітки не натуральні, ті занадто жорсткі, а з синтетичних волокон, із закругленими кінцями, — таку модель можна брати. В цьому випадку важлива і та обставина, що в натуральній щетині значно більше скупчується хвороботворних бактерій, її важче на відміну від щітки синтетичної, тримати в чистоті.
Стоматологи вважають, що щітки з недостатньо м’якою щетиною сприяють розвитку ерозії емалі, можуть привести до передчасного стирання твердих тканин зубів, або до клиновидного ефекту. А це в подальшому зажадає лікування, якщо не відразу, так в підлітковому віці точно. Так краще попередити всяку негативну дію на ніжні тканини в ротовій порожнині дитини.
Важливо! Щетина зубної щітки для дитини має бути дуже м’якою
Існує міжнародний стандарт ISO 8627 : 1987, по якому введений індекс жорсткості щетини. Цей індекс складається з 9 груп. Так от, м’яка і середньої жорсткості щетина відноситься до груп з 1 по 6. Тому, купуючи щітку, поцікавтеся її маркеруванням. М’яка і “Супер м’яка” – це якраз те, що треба вашій дитині.

І дракончик, і дельфін

В принципі, ніякої різниці немає, якої форми ручка у зубної щітки вашого малюка. У аптеках і магазинах така різноманітність щіток, що очі розбігаються. Тут і дракончики, і дельфіни, і герої відомих мультфільмів. Це, звичайно, допоможе вам притягнути малюка, зацікавити його процедурою догляду за зубами. Можна навіть придумати цілу казку, в якій центральною подією стане зустріч з героєм у вигляді зубної щітки.
Але все-таки раніше треба вибрати цього героя правильно. Сучасні моделі зубних щіток мають різний вигляд стрижки у щетини, по-різному можуть бути розташовані її пучки на голівці щітки. Є щітки з пульсацією, є з пружинячим ефектом. А колірна палітра просто не піддається опису. Ви можете вибрати за смаком вашої дитини будь-яку модель.
Якщо зубна щітка стане улюбленою іграшкою, то дитина завжди чиститиме зуби із задоволенням.
Головне, щоб вона була маленькою і зручною, з досить довгою ручкою і не дуже вже м’якою голівкою. Обов’язково при купівлі дайте її потримати малюкові. Подивіться, чи уміщається вона в його ручці, чи комфортно він себе почуває, стискаючи її в долоньці. На ручці щітки не повинно бути виступів, які б перешкоджали міцному утримуванню її дитячою рукою. Якщо дитині буде незручно, це неприйняття перейде від щітки до усієї процедури чищення зубів. А цього допустити ніяк не можна.
сучасні зубні щітки випускаються різноманітних форм і кольорів, які подобаються і дівчаткам і хлопчикам. Особливо популярні зубні щітки, що світяться і звучні.

Електрична зубна щітка для дітей — тільки під наглядом батьків

Якщо хтось захоче з самого дитинства привчати своє дитя користуватися електричною зубною щіткою, заборонити цього ніхто не може. Але фахівці радять не давати в руки дітям електрощітку до 6-7-річного віку. Дитячі зубки, особливо молочні, мають особливу структуру емалі, яка порівняно легко може руйнуватися від неправильного використання електрощітки. Тому чистити зуби електроприладом можна тільки під спостереженням, а перші дні його використання виключно дорослими. Потім, після розуміння дитиною послідовності дій для чищення зубів, можна допускати його до самостійного виконання процедури.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: зубна щітка для немовлят, зубні щітки для дітей, перша зубна щітка для дитини

Коментарі 1 коментар

  • Нашою першою зубною щіткою стала силіконова щітка-напальчник. Мені було дуже зручно нею чистити зубки малечі, її легко можна прокип’ятити, і малятам вона до вподоби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *