Хвороби і захворювання пародонту, захворювання ясен

Сьогодні до хвороб ясен схильні більше 50 відсотків людей після 18 років, число ж хворих середнього віку (близько 40 років) досягає практично 100% (інформація Всесвітньої Організації Охорони здоров’я)! Чому? Річ у тому, що хвороби ясен починаються без болю і яких-небудь помітних неозброєним оком симптомів.

У стоматології існує спеціальна наука – пародонтологія, що якраз займається профілактикою і лікуванням хвороб тканин пародонту (гінгівіт, пародонтит, хвороби слизової ротової порожнини). Перша причина до захворювань ясен – це наліт, що щодня осідає на емалі зубів. Якщо регулярно не очищати зуби від нальоту, незабаром це приведе до появи зубного каменю, руйнування тканин довкола зуба. Зуби починають хитатися і як підсумок – випадають.

Мікроби, що викликають хронічне запалення тканин ясен можуть потрапити в загальну систему циркуляції крові навіть при найдрібнішій кровоточивості ясен. Доведено, що велика частина бактерій, що міститься в зубному нальоті, негативно впливає на загальний тонус організму, а крім того, з їх вини можуть утворитися згустки крові. При попаданні таких згустків в загальну систему кровопостачання значно збільшується ризик серцево-судинних хвороб. Був підтверджений зв’язок хвороб ясен з ускладненнями під час вагітності. Зуби можуть виглядати абсолютно здоровими, але це не означає, що немає захворювань парадонта.

Є або немає захворювання парадонта, здатні визначити тільки ваш стоматолог і лікар-гігієніст, провівши невелике дослідження. Дослідження полягає у визначенні розміру ясенної кишені між зубами, використовуючи зонд. Ця методика дозволяє стоматологові безболісно зробити укладення про загальний стан ясен, скласти план для лікування хвороби, а також лікар зможе запропонувати режим гігієни, виходячи із стану ваших ясен. Успіх лікування залежить від двох чинників – нагляду лікаря-стоматолога і наскільки точно ви виконуватимете всі рекомендації.

Пародонтит, що це?

Існує безліч різних хвороб пародонту, в різних випадках може бути пошкоджена не лише якась частина тканин, але навіть увесь пародонт. По-різному може протікати і сама хвороба, залежно від її характеру. Пародонтит розділяють на три форми: запальний, пухлинний і дистрофічний. Варто відмітити, більше 90% усіх хвороб пародонту – запальні, як приклад можна привести пародонтит і гінгівіт.

Парадонтит – це запалення довколозубних тканин (так званого пародонту). Основні симптоми прогресуючого пародонтита: руйнується зв’язок ясен із зубами і розвивається деструкція кісток щелепи (до деструкції схильна альвеолярна кістка).

Як тільки починає прогресувати пародонтит, з’являється кровоточивість ясен, виникає опухлість ясен, збільшується утворення зубних каменів. Якщо не лікувати пародонтит на цій стадії, з’явиться неприємний запах з рота. В майбутньому з’являються кишені в яснах між зубами (при огляді лікар легко попадає в таку кишеню спеціальним інструментом). У більшості випадків міжясенні кишені заповнюються різними відкладеннями зубів – твердими і м’якими. Найчастіше пародонтит з’являється в результаті недбалого відношення до догляду за зубами. Не забувайте, що ретельна гігієна дуже важлива!

Два захворювання ясен з’являються один за іншим – пародонтит і гінгівіт. Першим починається гінгівіт – в яснах протікає запальний процес, а услід з’являється і пародонтит, руйнуючи альвеолярну кістку і зубодесневую зв’язку.

Пародонтит можна вилікувати, якщо вчасно прийти до стоматолога.

Розвиток хвороб тканин пародонту посилюють різні загальні захворювання. Ще більше сприяють розвитку хвороб травми – хімічні, опіки, механічні. Також травмувати тканини пародонту можуть неправильно встановлені коронки і пломби і дефекти прикусу.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: захворювання пародонту, запалювання ясен, захворювання тканин пародонту

Коментарі 1 коментар

  • Моя мати перiодично лiкує парадонтит та запалювання ясен. Лiкар робить уколи, досить болюче та неприемно, курс – десять уколiв препарату Траумель С. Цього вистачить, щоб зняти запалення на деякий час.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *