Брекети керамічні: основні переваги

Керамічні брекети – найпоширеніша на сьогодні альтернатива брекетам з металу. Їх головна відмінність – менша помітність на зубах, тому вони прийнятніші з естетичної точки зору. Які брекети краще носити у кожному конкретному випадку, вирішує лікар. Чи ви, після того, як вислухаєте думки декількох фахівців. Яка брекет-система коштує дорожче, брекети з металу або брекети керамічні? Ціна на брекети з кераміки в середньому вища, за рахунок більш високої вартості матеріалу.

Які бувають брекети

Для того, щоб краще представляти відмінності однієї брекет-системи від іншої, коротко розберемося з їх класифікацією.

За місцем розташування на зубах брекети діляться на:

 1. Зовнішні (вестибулярні) – ті, які розташовуються на зовнішній стороні зубів.
 2. Внутрішні (лінгвальні) – брекети, що кріпляться на внутрішній, жувальній стороні зубів.

За матеріалом, використовуваним для виготовлення, брекети бувають:

 1. Металеві (інколи золоті).
 2. Пластикові.
 3. Керамічні.
 4. Сапфірові.
 5. Комбіновані (коли використовується два матеріали, наприклад, пластик і метал).

За способом закріплення дуги на брекетах вони бувають:

 1. Класичні (у яких використовуються лігатури).
 2. Безлігатурні (саморегулювальні).

Особливості керамічних брекетів

Популярність брекетів керамічних обумовлена в першу чергу тим, що вони малопомітні на зубах. Помітна дуга, що тільки сполучає їх, яка найчастіше буває з металу. В деяких випадках використовують дугу білого кольору, що ще більше знижує помітність брекет-системи. Керамічні брекет-системи відносяться до вестибулярних, тобто закріплюються на зовнішній стороні зубів. Кріпляться вони за допомогою спеціального стоматологічного клею. Керамічні брекети бувають монокристалічні і полікристалічні. Перші непрозорі і за кольором співпадають із зубною емаллю. Другі мають прозору матову структуру і абсолютно непомітні на зубах. Брекети з кераміки впливають на зубний ряд не так інтенсивно, як брекети з металу, тому носити їх доводиться трохи довше. Але виглядають вони набагато краще і непомітніше, тому багато пацієнтів, особливо дорослі люди, готові збільшити термін носіння брекет-системи за рахунок поліпшення її зовнішнього вигляду.

Переваги і недоліки брекет-систем з кераміки

Розглянемо досконаліше керамічні брекети: плюси і мінуси для пацієнта, що стосуються установки, зручності носіння і результативності лікування. Переваги брекет-систем з кераміки перед системами з інших матеріалів наступні:

 1. Менша небезпека травмування слизової оболонки рота. Кераміка, з якої роблять брекети має гладку структуру, а форма у брекетів закруглена, без кутів, які при постійному носінні могли б травмувати або натирати область щік, ясен і внутрішньої поверхні губ.
 2. Стійкість до фарбувальних пігментів, які містяться в деяких продуктах, таких як ягоди, червоне вино, кава, чай і тому подібне. Кераміка захищена від їх впливу, тому брекети не темніють і не жовтіють з часом.
 3. Міцність матеріалу. Кераміка відноситься до матеріалів високої міцності, що знижує ризик поломки і заміни брекетів під час носіння.
 4. Хороша фіксація. Брекети з кераміки, завдяки своїй структурі добре закріплюються на поверхні зуба, ризик їх відклеювання мінімальний. В цілому керамічні брекет-системи зручніші для носіння і заподіюють менше дискомфорту пацієнтам, чим металеві.
 5. Прекрасні естетичні якості – головний плюс брекетів керамічних.
Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: брекети ціна, брекети ціна львів, керамічні брекети відгуки

Коментарі 1 коментар

 • Свого часу мені також прийшлося ходити з брекетами, та на жаль тоді керамічні були дуже дорогими, носила звичайні металеві. Хочу сказати, що брекети- дуже корисна річ, вони мені вирівняли зуби до ідеального стану.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *