Діагностика стоматиту і форми стоматиту.

У більшості випадків стоматит переноситься в період з 10 до 20 років, після він може повторюватися впродовж часу, але не так часто і сам процес проходить менш хворобливо. Якщо людина коли-небудь хворіла на стоматит, то шанс повторної появи захворювання дуже високий. Але передбачити, як часто будуть спалахи стоматиту, неможливо. Зазвичай стоматит спостерігається до 4 разів впродовж року. Якщо у пацієнта не встигли пройти старі виразки, як виникають нові, то таку форму стоматиту називають хронічною.

У близько 20% населення нашої країни періодично виникає стоматит. Одночасно з цим, він не заразний – немає жодного підтвердженого факту зараження.

Для з’ясування, чи хворіє пацієнт на стоматит, лікар досліджує його історію хвороби і проводить огляд ротової порожнини. На даний момент на озброєнні стоматологів немає жодного спеціального тесту або аналізу, що виявляє стоматит. Тут безглуздо досліджувати культури бактерій, проводити біопсію. Допоможе лише візуальний огляд. Вивчення історії хвороби потрібно для того, щоб визначити, як часто з’являються виразки на слизовій оболонці рота. Це пов’язано із специфікою стоматиту – це захворювання, що повторюється.

Під час візуального огляду стоматолог особливо пильно вивчає зовнішній вигляд виразок. Перші симптоми виникнення стоматиту – на слизовій оболонці утворюється легке почервоніння. Іноді спостерігаються випадки, коли почервоніння злегка опухає і в ньому з’являється печіння. Якщо не почати лікування на цьому етапі, почервоніння заміниться виразкою, яка виглядає таким чином:

– Виразка овальної (круглою) форми, поверхнева, невеликих розмірів.

– В центрі виразки спостерігається тонка, погано закріплена плівка, сіруватого або білого кольору.

– Рівні краї виразки.

– Виразку обрамляє злегка червоний ореол.

– Неушкоджені тканини слизової оболонки виглядають абсолютно здоровими.

– Виразки, що утворюються, дуже болять – найчастіше виникають складнощі із споживанням їжі.

Ще один важливий чинник – те, як розташовані виразки. Під час стоматиту виразки з’являються на внутрішніх сторонах щік і губ, під язиком, на дні порожнини рота – покривається уся поверхня порожнини рота, за винятком язика.

Також стоматологові важливо знати, як виглядають тканини слизової оболонки рота навколо виразки. При стоматиті вона має абсолютно нормальний вигляд. У пацієнта не спостерігається ніяких дискомфортних станів – відсутня підвищена температура, нормальне самопочуття.

Як правило, хвороба проходить сама по собі максимум за два тижні, у більшості випадків без ускладнень і шрамів.

Форми стоматиту
У більшості випадків “типовий” стоматит виражається однією виразкою, що має овальну або круглу форму. Звичайно, є і інші форми цього захворювання.

Під час перебігу хвороби може утворитися декілька виразок, але, як правило, їх кількість не перевищує шести. Виразки розташовуються далеко один від одного, тобто знаходяться по усій ротовій порожнині.

Якщо декілька виразок з’явилося поруч, то вони зливаються разом в одну велику. Виходить виразка неправильної форми.

Розрізняється і частота повторних захворювань у кожного пацієнта. У “типовій” формі стоматит проявляється всього кілька разів впродовж року, хоча в окремих випадках він може перейти в хронічну форму.

При “типовому” стоматиті виразки невеликого розміру і неглибокому. На відміну від типового, при афтозній формі виразки з’являються великого розміру і глибини. Вилікувати афтозну форму стоматиту набагато складніше і після неї залишаються шрами.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: форми стоматиту, стоматити лікар львів, Як скоро проходить хвороба стоматит

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *