Чому стираються зуби: причини, профілактика і лікування

Здоров’я зубів – найважливіша складова здоров’я усього людського організму в цілому. Сьогодні ця догма відома навіть малолітній дитині. Сучасне життя набагато вимогливіше, ніж 100 або навіть 50 років тому. Погана екологія, неякісне харчування, постійні стреси – головні причини багатьох захворювань і ранньої смертності серед населення – не дозволяють нам недбало відноситися до власного здоров’я в цілому і примушують ретельно стежити за станом ротової порожнини зокрема. А останні розробки в області стоматології, лікування зубів, що зробили процес, абсолютно безболісним, перетворили лікаря-стоматолога із злого ворога в кращого друга, який допоможе, вилікує, виправить або просто відповість на питання, що цікавить, про те, наприклад, чому стираються зуби.
Окрім впливу на загальний стан здоров’я, зуби відіграють важливу естетичну роль в житті кожної людини. Сучасне життя настільки вимогливе, що неприємний запах з рота, викликаний карієсом, або зіпсований зуб можуть стати причиною невдач з кар’єрою або особистим життям. Проте карієс – не єдиний зубний недуг сучасної людини. Дуже часто сьогодні багато хто з нас ставить питання, що робити, якщо стираються зуби? Адже неестетичні жовтуваті плями і смужки на сколеній емалі також можуть послужити приводом для відмови в наданні робочого місця, приміром. Крім того, подібні прояви стирання зубів рано чи пізно приведуть до больових відчуттів, які напевно зіпсують вам якість життя.

Головні причини підвищеного стирання зубів
Слід зазначити, що проблема стирання зубної емалі останнім часом різко помолодшала. Якщо раніше з подібними скаргами до стоматолога зверталися, в основному, 40-50 літні, то сьогодні можна нерідко зустріти підлітків і навіть дітей з ознаками того, що стерлася емаль на зубах. А у людей у віці такі процеси протікають набагато швидше, ніж раніше. Причини такої тенденції криються все в тому ж темпі сучасного життя. Всього ж причин того, що стираються зуби, декілька:

 1. Підвищене вживання кислоти з продуктами харчування (кислотовмісними є усі солодкі газовані напої, фруктові соки, льодяникові цукерки і деякі інші продукти);
 2. Стискання зубів в стресовій ситуації і бруксизм (скреготання зубами уві сні);
 3. Підвищене навантаження на зуби, розташовані поблизу втраченого;
 4. Невдала пломба або неправильна конструкція зубного протеза;
 5. Гіпоплазія (дефекти в розвитку) і флюороз (поява плям на емалі, викликана надмірним надходженням фтору в організм) зубної емалі;
 6. Шкідливі виробничі чинники.

Профілактика і лікування
Ні для кого не секрет, що запобігти будь-якому захворюванню набагато простіше, ніж відновлювати після втрачене здоров’я. Проблема стирання зубної емалі – не виключення. Дотримуйтеся нехитрих профілактичних заходів, і ніколи не зіткнетеся з подібною неприємністю:

 1. Вживайте кислотовмісні напої через трубочку;
 2. Контролюйте себе у момент стресу;
 3. На виробництві користуйтеся масками і респіраторами, що виключають попадання абразивних і інших часток в ротову порожнину, а при роботі з кислотами регулярно полощіть рот розчином соди;
 4. Користуйтеся послугами висококваліфікованих стоматологів.

При перших же ознаках того, що стираються передні зуби (це найбільш впадає у вічі) або появи яких-небудь інших симптомів, характерних для проблем стирання зубної емалі (жовті плями на поверхні, гіперчутливість), слід негайно звернутися до фахівця. Сучасна стоматологія пропонує декілька методів відновлення постраждалих в результаті подібної напасті зубів:

 1. Реставрація зуба за допомогою композитних матеріалів;
 2. Відновлення зубної емалі за допомогою керамічних вінірів;
 3. Протезування.

Застосування композитних матеріалів – найбільш простий і дешевий метод реставрації пошкодженої емалі. Проте з часом вони можуть зрадить свій колір. У цьому полягає їх основний недолік. Використання керамічних вінірів забезпечить вам довговічність і збереження первинного кольору, проте такий метод більш витратний за часом і засобами. Протезування керамічними коронками використовується при серйозних ушкодженнях, коли обидва вищезгадані методи допомогти не в змозі.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: Стирання зубів, чому стираються зуби, стираються зуби

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *