Глосит: лікування при різних видах захворювання

Запалення язика, або глосит, – захворювання, лікуванням якого займаються стоматологи. Серед причин глоситу – патогенна мікрофлора, травми і недотримання гігієни порожнини рота. Захворювання ШКТ і інших систем організму також можуть викликати глосит. Лікування глоситу при легких формах може проводитися і в домашніх умовах. Якщо ж глосит має яскраво виражені симптоми і загрожує ускладненнями, то його діагностикою і лікуванням повинен займатися фахівець.

Залежність лікування від симптомів і різновидів глоситу

Деякі симптоми глоситу, такі як печіння, біль і запалення язика проявляються при усіх його видах. Інші симптоми, серед яких порушення рухливості, поява борозенок або ерозій, згладжування поверхні язика або зростання на нім ниткоподібних сосочків з’являються тільки при конкретних різновидах глоситу. В деяких випадках глосит не є самостійним захворюванням. Він – лише один з симптомів якоїсь хвороби або порушення нормального функціонування органів і систем.

Загальні принципи лікування глоситу

Лікування глоситу розпочинається з постановки діагнозу. Іноді для цього буває досить візуального огляду стоматологом, а іноді потрібна додаткова діагностика, що включає лабораторні дослідження і консультації з профільними фахівцями. Перш ніж приступати до лікування, дізнайтеся все про хворобу.

До методів локального лікування глоситу відносяться:

  1. Щоб зрозуміти, якими причинами викликаний глосит, стоматолог може направити пацієнта до ендокринолога, гастроентеролога, гематолога, невролога і інших фахівців. Якщо в якихось системах і органах будуть виявлені патології, здатні викликати глосит, то лікування йтиме по двох напрямах: поліпшення функціонування уражених органів і систем та локальне симптоматичне лікування ротової порожнини і язика.
  2. Повна санація ротової порожнини
  3. Полоскання розчинами антисептиків (хлоргексидин, мирамістин, фурацилін, перманганат калію)
  4. Застосування компресів зі знеболюючими і ранозагоювальними мазями (актовегин, лідокаїн, емла, камістад, вінізоль)
  5. Обробка ураженої поверхні масляними розчинами (олія обліпихи, шипшини, персика, ретинол ацетат)
  6. Прийом комплексів вітамінів і минералов
  7. Препарати, стимулюючі загальний і локальний імунітет
  8. Хворим призначається щадний режим, що виключає важкі фізичні і емоційні навантаження і спеціальну дієту, що складається з перетертої і рідкої їжі (супи, пюре, каші, киселі і тому подібне).
Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: глосит, глосит язика, глосит лечение

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *