Стоматит: симптоми – виразки в порожнині рота, на язиці

Стоматит. Багато людей зустрічалися з цим захворюванням ротової порожнини, якщо не особисто, то у рідних або знайомих. Симптоми стоматиту – це якщо слизова оболонка ротової порожнини покривається дрібними виразками – вірна ознака цієї хвороби (стоматит), так само можливе підвищення температури.

Якщо чесно, стоматологи все ще не змогли точно зрозуміти, що служить причиною виникнення стоматиту (появі виразок в порожнині рота). Більшість лікарів сходяться на думці, що причина стоматиту лежить в імунній системі – це її відповідь на інфекцію, що поширюється по організму. У деяких людей є особливості в роботі імунної системи: з якоїсь причини вона не впізнає окремі молекули. Імунітет “атакує” ці незрозумілі йому молекули, тому в порожнині рота і з’являються дрібні виразки.

На даний момент стоматологи визначили деякі причини, які можуть сприяти появі виразок в порожнині рота:

1. Використання очисників порожнини рота, рідини для полоскання рота і зубних паст зі вмістом лаурилового сульфату натрію. Досить часто цю речовину додають в різні засоби для гігієни порожнини рота. За результатами дослідження було вияснено, що використання гігієнічних засобів з додаванням лаурилового сульфату натрію сприяє виникненню стоматиту. Частину дослідників пояснюють це зневоднювальним ефектом цієї речовини, а суха поверхня більше схильна до впливу різних інфекцій. Виходячи з цього твердження, було проведено додаткове дослідження, що показало, що у пацієнтів, що користуються зубними пастами без добавок лаурилового сульфату натрію стоматит виникав на 81% рідше, а якщо навіть і з’являвся, то виразки були менш хворобливими.

2. Механічні травми порожнини рота. Стоматит можуть спровокувати травми м’яких тканин ротової порожнини, наприклад, твердим сухарем або уламком кістки. Найчастіше такі травми проходять без сліду за декілька днів, але також можливі ускладнення, серйозна хвороба.

3. Нерви. Пацієнтами, що страждають частим виникненням стоматиту (появі виразок у роті), помітили, що виразки з’являються після сильних емоційних або психічних навантажень.

4. Неправильне харчування. По проведених дослідженнях було виявлено, що у людей, в раціоні яких спостерігається нестача вітамінів групи В і корисних речовин – фолієвої кислоти, селену, цинку і заліза, стоматит виникає набагато частіше.

5. Алергічні реакції. Алергія на продукти харчування і інші речовини, що потрапляють в ротову порожнину, може викликати спалах стоматиту. Якщо у вас є алергія, то спершу вам треба проконсультуватися у алерголога. Наступні речовини у разі алергічної реакції можуть спровокувати стоматит:

– зернові: пшениця, жито, гречка, овес, ячмінь, а також білок, що є складовою частиною зернових продуктів (клейковина);

– овочі і фрукти: апельсини, яблука, томати, лимони, ананаси, інжир і суниця;

– молоко і сир;

– шоколад, горіхи, соя, гірчиця, молюски, оцет;

– метали, м’ята, жувальні гумки, зубна паста, медикаменти і матеріали, що використовуються в стоматології.

6. Гормональна перебудова організму. Була помічена залежність між спалахами стоматиту і гормональними змінами в організмі. Як приклад можна привести підлітковий період і вагітність.

7. Гени. Проведені дослідження дозволяють підвести підсумок: може бути генетична схильність до виникнення стоматиту. Якщо у ваших батьків часто виникав стоматит, то ви знаходитеся в групі підвищеного ризику.

8. Хвороботворні бактерії. За результатами досліджень можна зробити висновок, що у виразках, що з’являються при стоматиті, були знайдені хвороботворні бактерії, що мають відношення до появи виразок. Бактерійні мікроорганізми у більшості випадків не є самою першопричиною виникнення стоматиту (у звичайному середовищі ротової порожнини ці бактерії є в досить великій кількості), але серйозно утрудняють лікування хвороби.

9. Різні хвороби. Поява стоматиту (виразок у роті) часто пов’язане з частиною загальних захворювань. Якщо пацієнт неодноразово хворіє на стоматит, то слід сходити в лікарню і провести повне обстеження. Є шанс, що у нього розвивається загальне захворювання, що провокує стоматит.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: виразки на язиці, стоматит на язику, Стоматит на язиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *