Як прибрати щілину між передніми зубами і чи варто це робити?

У деяких людей можна помітити щілину між зубами, і вона приносить її володареві почуття деякого дискомфорту. Правда, серед відомих людей зустрічаються оптимісти, що рахують щербинку між зубів ознакою успішного і щасливого життя. В основному вона з’являється між передніми зубами, тому така помітна тим, хто оточує людину, внаслідок чого з’являється бажання позбавитися від неї. Багато хто звертається до стоматологів з питанням — як прибрати щілину між передніми зубами? Існує декілька методів, що дозволяють видалити такий проміжок, що називається в стоматології діастемою. Щілини між іншими зубами мають назву трьом, але на практиці зустрічаються набагато рідше.

Види діастеми
Якщо ви виявили у дитини щілину між зубами, не поспішайте відразу бігти до лікаря. Річ у тому, що якщо зуби у малюка молочні, то при появі постійних зубів щілина сама зникне. Така діастема називається неправдивою.
Турбуватися потрібно, коли вийшли постійні зуби, і з’явилася щілина між зубами — це вже істинна діастема. Своєчасна корекція дозволить безболісно виправити ситуацію.

Причини появи щербинки
В основному утворення дефекту зубів відбувається через спадковість. Але і низьке розташування вуздечки верхньої губи, і неправильні розміри і форма бічних різців, можуть служити причиною виникнення діастеми. Спровокувати її появу здатні також пізня поява постійних зубів і звичка дитини гризти різні предмети. У багатьох вона з’являється після видалення одного із зубів, замість якого не вставлений штучний. Тоді сусідні зуби поступово зрушуються у бік вільного місця.

Методи усунення щілини між зубами
Якщо прийнято рішення позбавитися від неприємного розташування зубів, вибирають один з існуючих способів видалення проміжку. Краще всього цим зайнятися на самому початку появи діастеми, коли ще йде зростання щелепи. В цьому випадку можна просто надіти на зуби брекети, які поступово зсунуть зуби, і проміжки між зубами зникнуть. Сьогодні випускають зручні по конструкції, і майже непомітні, брекети. Період носіння може тривати до 2 років, залежно від досягнення необхідного результату лікування. Такий метод називають в стоматології ортодонтичним, і вважається найбільш прийнятним в плані не порушення тканин зубів.

Ще один різновид ортодонтичного варіанту лікування – використання вінірів, що є пластинками з фарфору. Це дуже тонкі пластинки, які наклеюють на передні зуби, таким чином, щербинка між зубів буде непомітна.

Якщо ж час лікування за допомогою брекетів упущений, використовують терапевтичний метод — реставрацію зубів. Він полягає в нарощуванні бракуючих стінок зубів, спеціально для цього підбирається відповідний за кольором емалі зубів фотоматеріал. Реставрація зубів повинна робитися досвідченим фахівцем, потрібно акуратне нанесення шарами фотополімеру, відстань між зубами зводиться до мінимума для отримання природної форми і розмірів зубів. На виконання усієї процедури йде не більше години-двох. Недоліком цього методу є можливість руйнування нанесеного фотополімеру при надкушуванні твердих продуктів харчування, в цьому слід бути обережним.
Дуже рідко використовують хірургічну пластику, коли на зуби надівають коронки, виконані з різного металу — золота, фарфору, срібла. Оскільки перед їх надяганням зуби обточуються, в подальшому коронки зняттю не підлягають, тільки заміні на інші. Рідкісне застосування цього способу прояснюється порушенням емалі зубів, яка виконує, як відомо, захисну функцію.

І все-таки: залишити або видалити діастему зубів?
Відсутність комплексів з приводу появи щілини між зубами дозволяє багатьом людям залишатися з діастемою усе життя. Звичайно це мало помітна щілина, що не приносить ніяких незручностей. Але у разі тенденції до її розширення з часом і досягнення чималих розмірів, слід запланувати візит до стоматолога. Вуздечка, що з’явилася між зубами, з роками може привести до формування неправильного прикусу, і розвитку ряду захворювань порожнини рота і зубів — появі карієсу, парадонтозу.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: щілина між передніми зубами, Рідкі зуби, Щілина між зубами

Коментарі 2 коментарі

  • У мене щілина між передніми зубами вже років 10. Раніше хотів позбавиться від неї, але з часом перестав переживати і соромитися. Думаю, що через таке не потрібно переживати і звертатися до хірургіі, якщо звичайно це в міру.

  • Доброго дня, скільки буде коштувати видалення щілини між зубами?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *