Пародонтит зуба – не вирок


Пародонтит – хвороба, що часто зустрічається, з серйозними наслідками. Головна причина парадонтита прихована в людських генах, виходить, що і повністю вилікувати його можливо тільки на рівні генів. Це – майбутнє, але ми знаходимося в сьогоденні, і доводиться лікувати хворобу, інакше наслідки будуть гнітючі. Якщо запустити пародонтит, можна втратити усі зуби, оскільки він руйнує зв’язки зубів з кістками. Одна із стадій захворювання – кровоточивість ясен і зуби, що хитаються. З’являється безліч неприємних відчуттів і на додаток запах з рота. Найсерйозніший наслідок пародонтита – множинне випадання зубів. Звичайно ж, усі ці симптоми з’являються з часом. Починається захворювання без неприємних відчуттів і явних симптомів. Перша ознака пародонтита – починають кровоточити ясна під час чищення зубів. Більшість людей не надають цьому факту особливого значення. І марно. Пам’ятайте, чим раніше ви почнете лікувати хворобу, тим більша вірогідність не втратити зуби.

Підвищений ризик пародонтита
Кожна людина повинна знати, які чинники викликають підвищений ризик виникнення пародонтита:

Зубний камінь, що з’являється з м’якого нальоту їжі, – він серйозно ушкоджує ясна, сприяє виникненню запалення, що через якийсь проміжок часу спровокує початок захворювання. Бактерії, що живуть в пористій структурі зубного каменю, виробляють токсин, ще більше збільшуючи ризик пародонтита. На жаль, просто чистити зуби щодня недостатньо, нехай навіть і дуже хорошими зубними пастами.

Як мінімум двічі в рік треба ходити на прийом до лікаря для ретельного стоматологічного чищення зубів і профілактичних заходів. Додатковим чинником ризику виникнення пародонтита є неякісно запломбовані зуби. Неправильно встановлені пломби завдають ще більше шкоди, ніж утворення зубного каменю – вони ушкоджують ясна, а також залишають в міжзубному просторі залишки їжі, а це вже загрожує хронічним запальним процесом в тканині ясен.

Так і починається пародонтит. Якщо у вас є такі пломби, замініть їх на якісніші – пломба з композиту, що твердне від світлової дії набагато міцніша і безпечніша. Неправильно підібрані коронки неправильного розміру теж можуть бути причиною виникнення пародонтита. Краї неякісно підібраних коронок здавлюють ясна, чому вони синіють і порушується кровообіг. Також в цьому випадку з’являється “кишеня” між коронкою і зубом, в якій осідають харчові залишки, які сприяють руйнуванню зубних тканин і ясен. Виходить, що коронка, розроблена для захисту зуба, поступово його руйнує. Якнайшвидше заміните її на якіснішу, підігнану за розміром коронку, що враховує стан слизової оболонки порожнини рота.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: парадонтіт зуба, чому синіють ясна, Парадонтолог рівне

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *