Пародонтит зуба – не вирок

Пародонтит – хвороба, що часто зустрічається, з серйозними наслідками. Головна причина парадонтита прихована в людських генах, виходить, що і повністю вилікувати його можливо тільки на рівні генів. Це – майбутнє, але ми знаходимося в сьогоденні, і доводиться лікувати хворобу, інакше наслідки будуть гнітючі. Якщо запустити пародонтит, можна втратити усі зуби, оскільки він руйнує зв’язки зубів з кістками. Одна із стадій захворювання – кровоточивість ясен і зуби, що хитаються. З’являється безліч неприємних відчуттів і на додаток запах з рота. Найсерйозніший наслідок пародонтита – множинне випадання зубів. Звичайно ж, усі ці симптоми з’являються з часом. Починається захворювання без неприємних відчуттів і явних симптомів. Перша ознака пародонтита – починають кровоточити ясна під час чищення зубів. Більшість людей не надають цьому факту особливого значення. І марно. Пам’ятайте, чим раніше ви почнете лікувати хворобу, тим більша вірогідність не втратити зуби.

Підвищений ризик пародонтита
Кожна людина повинна знати, які чинники викликають підвищений ризик виникнення пародонтита:

Зубний камінь, що з’являється з м’якого нальоту їжі, – він серйозно ушкоджує ясна, сприяє виникненню запалення, що через якийсь проміжок часу спровокує початок захворювання. Бактерії, що живуть в пористій структурі зубного каменю, виробляють токсин, ще більше збільшуючи ризик пародонтита. На жаль, просто чистити зуби щодня недостатньо, нехай навіть і дуже хорошими зубними пастами.

Як мінімум двічі в рік треба ходити на прийом до лікаря для ретельного стоматологічного чищення зубів і профілактичних заходів. Додатковим чинником ризику виникнення пародонтита є неякісно запломбовані зуби. Неправильно встановлені пломби завдають ще більше шкоди, ніж утворення зубного каменю – вони ушкоджують ясна, а також залишають в міжзубному просторі залишки їжі, а це вже загрожує хронічним запальним процесом в тканині ясен.

Так і починається пародонтит. Якщо у вас є такі пломби, замініть їх на якісніші – пломба з композиту, що твердне від світлової дії набагато міцніша і безпечніша. Неправильно підібрані коронки неправильного розміру теж можуть бути причиною виникнення пародонтита. Краї неякісно підібраних коронок здавлюють ясна, чому вони синіють і порушується кровообіг. Також в цьому випадку з’являється “кишеня” між коронкою і зубом, в якій осідають харчові залишки, які сприяють руйнуванню зубних тканин і ясен. Виходить, що коронка, розроблена для захисту зуба, поступово його руйнує. Якнайшвидше заміните її на якіснішу, підігнану за розміром коронку, що враховує стан слизової оболонки порожнини рота.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: парадонтіт, парадонтіт зуба, чому синіють ясна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *