Чи треба лікувати молочні зуби? Важливі рекомендації щодо «дитячого карієсу»

Чи треба лікувати молочні зуби, якщо вони “все одно випадуть”? Так міркують багато батьків, не відаючи, що створюють великі проблеми для здоров’я свого малюка.

Боляче!
Через зуби людині боляче з перших місяців життя. Немовля плаче, коли ріжуться перші зубки. Плаче і трьох-п’ятирічна крихітка, коли починають боліти молочні зуби. Немало сліз трапляється і на прийомі у стоматолога, якщо запустити ситуацію.
Ми звикли знущатися з приводу “найстрашнішої хвороби”, про яку невпинно піклується телереклама. Але проблема дійсно серйозна.

Цукор – головний ворог зубів
Причини різні. Недитяче харчування, коли дитину мало не з року годують продуктами з супермаркету, радіючи при цьому, що малюк, зовсім як дорослий, їсть за загальним столом. Викликана батьківською лінню погана гігієна ротової порожнини. А є ще така проблема, як “пляшковий” карієс.
Що за звір такий? Хвороба дітей, що швидко прогресує, які отримують вночі пляшку, щоб заспокоїтися і заснути. Соки і навіть молоко можуть мати у своєму складі вуглеводи, що ферментуються. Годинами стикаючись з молочними зубками, вони роз’їдають їх емаль. Кожен знає, що цукор – чи не головний ворог зубів.

До того ж вночі знижується рівень слиновиділення, а в слині міститься фтор і інші мікроелементи, що захищають зуби.
Безладне і занадто довге – більше року – годування грудьми викликає той же ефект. Молочнокислі бактерії не покидають порожнини рота і ушкоджують зубки. А ось тверда їжа, яку дитина отримує при змішаному годуванні, примушує зубні тканини самоочищуватися.

Як впоратися з карієсом: відучитися від солодкого…
Необхідно перемогти дитячу звичку отримувати солодке. Терпіння і ще раз терпіння! День у день, з тижня в тиждень розбавляйте рідину в пляшці водою, поступово знижуючи вміст в ній цукру.

…і привчитися чистити зуби
Не менш важливо привчити малюка до гігієни порожнини рота. Велика помилка – вважати, що молочні зуби чистити необов’язково. Поки вони слабо мінералізовані, поки емаль і дентин не дозріють (а формуються вони упродовж декількох років), зубки особливо уразливі для карієсу. А уміння чистити їх допомагає цьому дозріванню.

Стоматологи стверджують, що звикати до процедури потрібно з рік-півтора. Спочатку дорослі повинні чистити зуби марлевим тампоном з крапелькою пасти величиною з горошину. До двох з половиною років пора привчатися робити це самостійно.
До 6-7 років необхідно користуватися дитячими зубними пастами, і тільки під наглядом дорослих. Потім можна перейти на сімейну.

Превентивний захист фторидом
Рідкісна мама, помітивши темну плямочку на тимчасовому зубку, поспішає з дитиною до стоматолога. Чи варто лікувати молочні зуби? Варто. Поки ще не захворіли. Якщо під час першого походу до лікаря крихітці буде боляче, наступного разу усадити її в крісло до стоматолога буде украй проблематично.
У боротьбі з карієсом помітно допомагає збагачення молочних зубів фторидом. Вона запобігає розвитку карієсу в парадонтоз. Пізніше можна буде відновити придатні до реставрації зуби.
Видаляти або лікувати молочний зуб, вирішить, звичайно, лікар. Завдання батьків – не допустити, щоб така дилема виникла.

Отже: чому молочні зуби необхідно лікувати
Перерахуємо головні причини, навіщо лікувати молочні зуби:

  1. Під молочними зубами визрівають постійні зуби, що знаходяться в зачатковому стані. Не лікувати молочний зуб означає пошкодити, а то і втратити постійний, що формується, який залишилося на усе життя.
  2. Не вилікуваний зуб – джерело хронічної інфекції.
  3. Від здоров’я зубів залежить нормальне травлення. Не створюйте своєму чаду зайвих проблем!
  4. Раніше звернутися до стоматолога означає позбавити дитину від болю і комплексу страху перед лікарями.
  5. Малюк з білими зубами більш охоче посміхається і не боїться кепкувань ровесників.
Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: молочні зуби лікування, чи доцільно лікувати молочні зуби, чи треба лікувати молочні зуби 3 рочки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *