Механічне, фізичне та хімічне видалення зубного каменю. Яка з методик краща?

Через декілька годин після чищення зубів на них утворюється прозора, тонка плівка зубного нальоту. Уникнути цього складно навіть при регулярному чищенні. Проте в останньому випадку цей наліт не страшний, тому що в проміжку між чищеннями він не встигає закріпитися і не завдає шкоди зубам. Нерегулярне чищення призводить до того, що наліт закріплюється на зубах, утворюючи зубний камінь, який не лише позначається на білизні зубів, але і нерідко призводить до карієсу, пародонтиту і іншим захворюванням. Зрештою зубний камінь може стати причиною втрати одного і декількох зубів.
Крім того, зубний камінь є істотною перешкодою для якісного і ефективного пломбування і протезування зубів. Перед проведенням цих процедур він має бути обов’язково видалений.
На жаль, статистика показує, що близько 65% дорослого населення є володарями зубного каменю. Для того, щоб не потрапити в число цих людей необхідно дотримуватися заходів і постійно стежити за станом своїх зубів. Якщо з’являється незначний наліт – це вже привід для звернення до лікаря, що вже говорити про появу зубного каменю.

У стоматологічній клініці зубний камінь видаляється в три етапи:
1. За допомогою ручного інструменту, а також ультразвуку відбувається видалення зубного каменю.
2. Проводиться шліфування поверхні зубів.
3. Робиться полірування поверхні зубів.

Нерідко шліфування і полірування замінюється нанесенням спеціальної захисної пасти на зуби.
Існує декілька методів видалення зубного каменю, основними з яких є:
– фізичний,
– механічний,
– хімічний.

Механічний метод видалення зубного каменю
Здійснюється за допомогою спеціального набору інструментів, в яких входять спеціальні гачки. Основним інструментом для ліквідації зубного каменю є гострий екскаватор. Подібний спосіб на сьогодні поширений дуже мало. Проте механічним вважається також метод видалення зубного каменю і нальоту під назвою Airflow. Зуби за допомогою спеціального апарату під досить великим тиском обробляються лікувальною сумішшю. Остання, у свою чергу, за допомогою механічної дії ліквідовує і м’який наліт, і зубний камінь. Ця процедура швидка. Вона не завдає ніякої відчутної шкоди зубам.

Фізичний метод видалення зубного каменю
Цей метод останнім часом дуже популярний. В даному випадку з метою видалення будь-яких зубних відкладень використовуються ультразвукові апарати. Саме за допомогою ультразвукової вібрації, яка чинить дію на поверхню зуба, і відбувається видалення зубного каменю і нальоту. При проведенні процедури емаль зубів не ушкоджується. Цього вдається досягти за рахунок спеціально підібраної частоти і амплітуди коливань в згаданому апараті. При цьому відбувається безболісне виділення зубного каменю з поверхні зуба. Ще однією чеснотою описуваного методу є те, що при процедурі видалення зубного каменю ультразвуком відбувається і невелике вибілювання зубів.

До радості усіх пацієнтів видалення зубного каменю фізичним методом абсолютно безболісне і безкровне. Проте застосування ультразвукових препаратів при лікуванні людей, що страждають серцево-судинними захворюваннями, має бути продуманим і обережним. За наявності у пацієнта кардіостимулятора застосування ультразвуку протипоказане.

Хімічний метод видалення зубного каменю
Цей метод використовується фахівцями в тих випадках, коли застосування інших способів видалення зубного каменю є не можливим. Хімічний метод полягає у використанні хімічних засобів (кислот і лугів), які розчиняють камінь. На ватному тампоні засіб наноситься на оброблювану ділянку зуба, після чого тампон забирається, а зуб прополіскується звичайною водою. При цьому відбувається розм’якшення зубного каменю, який після процедури легко ліквідовується з поверхні зуба. Варто мати на увазі, що хімічні засоби можуть завдати шкоди емалі зубів. Це може викликати підвищену чутливість, а в деяких випадках захворювання зубів.

Існує ще один сучасний метод, який нині ще не отримав поширення в силу дорожнечі і новизни. Йдеться про видалення зубного каменю за допомогою лазера. Лазер використовується для дроблення зубних відкладень на дрібні частки. Після цього вони поступово вимиваються з поверхні зубів спеціально призначеним спреєм, який складається з води і повітря.

Застосування цього методу гарантує повне збереження зубної емалі і неможливість нанесення їй шкоди, оскільки лазер діє безконтактно. Крім того, після того, як зубний наліт і камінь зняті лазером, емаль починає легше засвоювати корисні речовини, що містяться в зубній пасті або їжі.
Згідно з рекомендаціями фахівців видаляти зубний камінь необхідно приблизно раз на рік. Найчастіше ця процедура виявляється безболісною, в протилежному ж випадку стоматологи застосовують анестезію.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: зубний камінь видалення ціна, зняття каменю з зубів ціна львів, видалення зубного каменю ціна львів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *