Неправильний прикус: причини, наслідки і виправлення

Ніщо не прикрашає людини так, як щира відкрита посмішка. Проте багато людей соромляться посміхатися через проблеми з прикусом. Це зубна аномалія, що найчастіше зустрічається, як у дітей, так і у дорослих. Отже, як виправити неправильний прикус, і уникнути можливих наслідків?

Можливі наслідки неправильного прикусу
До наслідків неправильного прикусу можна віднести раннє руйнування зубів, через нерівномірний розподіл навантаження при жуванні, патології скронево-нижньощелепних суглобів, коли людині заважають часті головні болі. Плюс до всього, це дуже не естетично і може привести до психологічної замкнутості людини, що вважає себе неповноцінною. Клацаючі звуки при відкриванні-закриванні рота, надмірне оголення зубних шийок, проблеми з травленням – ці наслідки можуть чекати тих, хто нехтує здоров’ям своїх зубів. Вчасне звертання до фахівців убереже вас від цих неприємностей.

Причини порушення прикусу

Генетичні. Деякі види неправильного прикусу здатні передаватися у спадок. Тому іноді на прийом до ортодонтуа запрошують і маму з папою, щоб виключити спадковий чинник.
Причини неправильного прикусу можуть критися в наявності шкідливих звичок у малюка. Смоктання пальця або довге відлучення від соски можуть привести до виникнення аномалії.
Типи вигодовування немовляти. Дитина на грудному вигодовуванні має менше шансів мати неправильний прикус, ніж дитина на штучному вигодовуванні. Годування грудьми вимагає від малюка певних зусиль, які сприяють правильному розвитку щелепи.

Види неправильного прикусу

Більший розвиток верхньої щелепи по відношенню до нижньої носить назву дистальний прикус, при зворотному положенні, тобто сильнішому розвитку нижньої щелепи прикус називають мезіальним.
Стан, коли верхні зуби більш ніж на половину, перекривають нижні, називають глибоким прикусом.
Відкритий прикус – це незімкнення більшої частини зубів на верхній і нижній щелепі;
Дистопія – стан, коли більше половини зубів знаходиться не на своїх місцях.

Виправлення неправильного прикусу – процес украй тривалий, що проходить у декілька етапів. Крім того, необхідно враховувати той момент, що усунути цей дефект у дорослої людини набагато складніше, ніж у дитини. Лицьові кістки черепа вже втратили свою рухливість, а це значно ускладнює лікування неправильного прикусу. Саме тому варто замислитися про красиву посмішку своїх дітей на самому ранньому етапі.

Виправлення прикусу у дітей
Неправильний прикус у дитини можна починати виправляти у віці 5-6 років. У цей період коригувати недолік можна шляхом спеціальної гімнастики, шліфування різальних країв і горбів, а також застосувавши спеціальний масаж. Основні методи, які використовують лікарі-ортодонти для дітей:

Міотерапія – систематичні вправи для дітей 3-6 років;
Апаратурне лікування – застосування спеціальних апаратів, здатних або стримувати, або прискорювати зростання зубів, а також допомогти в зміщенні їх на потрібне місце.
Комплексний метод, який використовують для дітей 6-12 років. Поєднує в собі апаратурне лікування з хірургічним втручанням.
Хірургічний метод застосовується украй рідко і тільки в найскладніших випадках, коли відбувається недорозвинення однієї з щелеп або виникає асиметрія обличчя.

Виправлення прикусу у дорослих
Що робити якщо прикус неправильний у дорослої людини? Тут лікування буде тривалішим, ніж у дитини і потребує певного терпіння. По-перше, перед початком лікування необхідно санувати порожнину рота. По-друге, відновити втрачені або сильно зруйновані зуби, встановивши коронки. Тільки після цього приступати до лікування.

Які способи виправлення прикусу може вибрати доросла людина? Найпоширеніший вид – це звичайні брекети. Їх єдиний недолік — сильна помітність, що відштовхує багато людей. Тому як альтернативний варіант можна використати лінгвальні брекети, які встановлюються на внутрішній стороні зубів. Але врахуйте, що їх вартість набагато вища, ніж у звичайних брекет-систем.

Так, щоб мати “голлівудську” посмішку варто подумати про здоров’я зубів своїх дітей ще на етапі їх розвитку. Дорослі, що не мали можливості виправити прикус в дитинстві, отримали такий шанс сьогодні, коли можливості стоматології зросли в рази. Не варто соромитися носити брекети, оскільки результат вартий витрачених зусиль і засобів. Головне пам’ятаєте, що ніщо не розташовує до людини сильніше, ніж щира посмішка.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: Неправильний прикус, як виправити неправильний прикус, неправильний прикус у дітей

Коментарі 2 коментарі

  • У мене у чоловіка неправильний прикус з народження. Передня щелепа заходить за нижню. У дитинстві носив скоби і пластину, але так і не вийшло повністю вирівняти. Але 5 років назад вирішив вирівняти хірургічним способом, вбивав зуби всередину, візуально тепер виглядає рівно, але якщо дивитися з боку, то видно що самі зуби ростут неправильно і не рівно.

  • а скільки коштує лікування неправильного прикусу у дорослих ( у середньому)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *