Зуби – дзеркало здоров’я організму – звязок стану зубів з внутрішніми органами і хворобами

Ще в глибокій старовині лікарі вважали, що усі органи і системи людського організму знаходяться в тісному взаємозв’язку. Відхилення в роботі одного з них тут же позначається на самопочутті людини, і ехом віддається на інші органи. І вже науково доведений зв’язок зубів з внутрішніми органами. У ротовій порожнині реакція на захворювання того або іншого органу відбивається, як в дзеркалі.

Про що говорить колір зубної емалі?
Тільки у абсолютно здорової людини – красива “голлівудська” посмішка, що відрізняється природним здоровим кольором не лише зубів, а і слизової оболонки. Природний колір емалі у кожної людини різний. Але іноді забарвлення зубів може багато що розповісти про стан здоров’я людини.

Емаль жовтого кольору – ознака неполадок в роботі жовчовивідних шляхів. Нерідко жовтий колір зубів у злісних курців.
Коли слабшає імунітет, зубна емаль набуває коричневого відтінку.
Колір перламутру спостерігається у людей з пониженим вмістом гемоглобіну в крові.
На нестачу мінералів в зубних тканинах вказує емаль кольору молока. Це також ознака підвищеної активності щитовидки.
Дуже часто нестача мінеральних речовин, особливо в ранньому дитячому віці призводить до появи сірих плям або жовтих смужок на зубах. Ця ознака може вказувати і на надмірне вживання антибіотиків. В деяких випадках, прийом наприклад, тетрацикліну в період виношування дитини, може відбитися на кольорі її зубної емалі.

Зуби – сполучна ланка між органами людини
Кожна людина помічала, що бувають випадки, коли зовні здоровий зуб, на якому немає навіть щонайменших ознак карієсу або іншого захворювання, пронизує найсильніший біль. Багато хто вважає, що відбувається це в результаті запалення зубного нерва. Ймовірно, частково вони праві. Оскільки саме нервові закінчення подають нам сигнали про збої в роботі організму. Іноді буває, що біль виникає на місці давно видаленого зуба. Це ще раз підтверджує зв’язок зубів з органами, а їх біль – сигнал про збої в роботі організму.
Ще в дитячому віці різні порушення, особливо в обміні речовин, і зухвалі різні алергії і ін., стають причиною неправильного розвитку щелеп і зубів. При цьому прорізування зубів може відбуватися із запізненням, виникають вади в розвитку щелепи, утворюється неправильний прикус. Перенесені в дитячому віці різні інфекційні захворювання, такі як кір, скарлатина, грип і так далі викликають порушення в роботі слизової оболонки порожнини рота і призводять до захворювань – пульпітів, періодонтитів і остеомієліту, хоча при цьому карієсу може і не бути.

Зв’язок зубів з органами найчастіше проявляється, коли порушується водно-сольовий обмін. При цьому з’являється кровоточивість ясен і збільшується ризик виникнення карієсу.
Цукровий діабет нерідко супроводжується альвеолярною піореєю.
Гастрити, хронічний коліт, виразкова хвороба шлунку або кишечника і інші захворювання ШКТ викликають появу нальоту і тріщинок на язиці, його набряклість, на слизовій оболонці – невеликі виразки і ерозії, послаблення ясен.
Недолік вітаміну С і інші авітамінози приводять до розхитування зубів, ясна виявляються, з рота з’являється неприємний запах.

У свою чергу, зв’язок стану зубів із здоров’ям організму має і зворотну спрямованість. Захворювання ясен і зубів, якщо їх своєчасно не усунути, можуть викликати ряд важких розладів у функціонуванні різних органів. При недостатній роботі жувального апарату, може знизитися рухова і секреторна функція шлунку, можливі порушення в роботі сердечно судинної системи, пов’язані з інтоксикацією організму, через присутність гострих осередків інфекції. Немало прикладів, коли ознаки серцевої недостатності, а іноді і важкі напади стенокардії проходили після завершення курсу стоматологічного лікування і повного видалення джерела токсичної інфекції.

Зуби і їх відповідність внутрішнім органам людини
Щоб мати повне уявлення про те, як захворювання порожнини рота пов’язані з внутрішніми органами, треба ознайомитися, за які органи відповідають зуби.

Про роботу нирок, сечостатевої системи, а також захворювання вух подають сигнали різці верхнього і нижнього ряду.
Про збої в роботі жовчовивідних шляхів свідчать хвороби іклів.
Премоляри (малі корінні зуби) вкажуть на наявність бронхіту, запалення легенів, поліпи або слабку роботу товстого відділу кишечника.
А стан молярів допоможе дізнатися, як функціонують селезінка, травний тракт, видільна система.
Захворювання сердечно судинної системи якнайповніше відображають зуби мудрості. Якщо вони розболілися не на жарт – пора звернути пильну увагу на серці. Іноді ниючі зуби мудрості – передвісники ішемічної хвороби, вродженої вади серця і інших кардіологічних відхилень.

Придивіться до стану своїх зубів. Поява зубного каменю – свідчить про порушення в роботі ендокринної системи, ознаки виразкової хвороби.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: який звязок внутрішніх органів із зубами людини?, за які органи відповідають зуби, Чи звязаны болы в зубах з органамии

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *