Лікування трійчастого нерва: медикаментозне, фізіотерапевтичне, хірургічне

Невралгія, або запалення трійчастого нерва – захворювання, що характеризується гострими больовими відчуттями в ділянці обличчя. Лікування трійчастого нерва може бути медикаментозним, фізіотерапевтичним або хірургічним.

Різновиди запалень трійчастого нерва

Трійчастий нерв є розгалуженим утворенням, одна частина якого спрямована до лоба, друга розташована у напрямі нижньої щелепи, третя зачіпає верхню щелепу, ніс і щоки. Кожна частина розгалужується на дрібніші гілки, що ведуть до усіх ділянок обличчя. Таким чином, трійчастий нерв охоплює усе обличчя в цілому. Невралгія трійчастого нерва може бути або істинною, або вторинною. Невралгія першого типу – самостійне захворювання, що виникає через здавлення нерва або порушення його кровопостачання. Другий тип невралгії – це симптом того або іншого основного захворювання. Найбільш поширена невралгія однієї з трьох гілок лицьового нерва з одного боку обличчя, але зустрічаються і випадки одночасного запалення двох або трьох нервових відростків. Іноді запальні процеси протікають в обох сторонах обличчя.

Причини запалення трійчастого нерва

Головна причина невралгії – здавлення трійчастого нерва. Здавлення може бути внутрішнім або зовнішнім. До внутрішніх причин здавлення нерва відносяться травми, після яких утворюються спайки і пухлини. Частіша причина – зміщення місця розташування вен і артерій у безпосередній близькості від трійчастого нерва. Зовнішні чинники – це запалення різної етіології в порожнині рота, в пазухах і в порожнині носа.

Серед стоматологічних причин запалення трійчастого нерва знаходяться наступні захворювання і дефекти:

 1. Запальні процеси в яснах при гінгівіті.
 2. Абсцес ясен.
 3. Пародонтит в просунутій стадії.
 4. Пульпіт, або запалення зубного нерва.
 5. Періодонтит і інші типи каріозних ускладнень.
 6. Неправильно поставлена пломба: пломбувальний матеріал знаходиться за межами верхушки зуба.
 7. Травми, отримані в процесі видалення зуба.

Невралгія може бути вторинним симптомом при деяких загальних захворювань:

 1. Хвороби судин.
 2. Розлади ендокринної системи.
 3. Порушення обміну речовин.
 4. Герпетична інфекція.
 5. Деякі форми алергії.
 6. Психогенні розлади.
 7. Розсіяний склероз.
 8. Загальне зниження імунітету.

Симптоми запалення трійчастого нерва

Головний симптом – це болі, різкі і несподівані, схожі на удар струмом. Болі, як правило, періодичні, між нападами завжди буває період затишшя. Тривалість больової атаки в середньому не більше двох хвилин. Інтенсивність висока.Біль частенько з’являється без дії зовнішніх чинників і видимих причин. Може нагадувати зубний біль і локалізуватися в області верхньої і нижньої щелепи, а може віддавати в область шиї, вуха, ока або підборіддя. У типових випадках невралгії трійчастого нерва біль чітко локалізований і обмежений місцями розташування гілок трійчастого нерва.
https://www.youtube.com/watch?v=QiZb877MwDI

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: запалення зубного, захворювання трійчастого нерва стоматологія, як лікувати тройничний нерв на обличчі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *