Виразки на язиці: причини і лікування

Виразки на язиці можуть з’являтися з різних причин: через зовнішні дії, через хвороби порожнини рота або як один з симптомів деяких загальних захворювань організму. Виразки, розташовані на язиці, – це ерозивні дефекти слизової оболонки, які супроводжуються хворобливістю і запаленням.

Причини появи виразок на язиці

Для того, щоб лікування цього захворювання було ефективним, важливо визначити чому у кожному конкретному випадку з’явилися виразки на язиці. Причини можна розділити на три основні групи.

Перша група причин: хвороби порожнини рота

Афтозний стоматит. Це захворювання часто переходить в хронічну форму і може тривати роками, періоди загострення змінюються періодами ремісії. Характеризується появою на язиці або інших ділянках порожнини рота невеликих виразок, які називаються афтами. Виразка в цьому випадку може бути одиничною, а може бути відразу кілька афт. Афти надзвичайно болючі і доставляють значний дискомфорт, перешкоджаючи нормальному вживанню їжі і утрудняючи здатність розмовляти. Іноді, якщо виразка гоїться тривалий час, на її місці може утворитися рубець. Нормальний термін загоєння афтозної виразки – один тиждень. Якщо ж є присутніми чинники, що утрудняють процес регенерації (травми, ускладнення, множинні виразки), то процес лікування може затягнутися на місяць.

Герпетичний стоматит. В цьому випадку спостерігається безліч дрібних виразок, зовні схожих на звичайні висипання герпесу на губах. Їх межі розмиті, а основа має сіруватий відтінок. Частіше з’являються на нижній поверхні язика і нижньому піднебінні. Гояться, як правило, від 7 до 10 днів, рубці після них не залишаються.

Простий стоматит. В цьому випадку частіше з’являється поодинока виразка, але може виникнути і дві-три виразки одночасно. Центральна частина виразки при простому стоматиті покрита тонкою плівкою білого або сірувато-жовтого кольору.

Кандидозний (грибковий) стоматит, або молочниця. Виразки, що з’являються при кандидозному стоматиті завжди білого кольору. На язиці і усій поверхні слизових оболонок ротової порожнини спостерігається білий наліт. Кандидозний стоматит частіше зустрічається у маленьких дітей, але може спостерігатися і у дорослих у будь-якому віці.

Рецидивуючий некротичний періаденіт, що по іншому називається афтоз Сеттона, має свої особливості перебігу хвороби. У підслизових шарах тканин спочатку виникають ділянки ущільнення, потім на їхньому місці з’являються виразки. Вони мають щільні, підведені краї. Усередині знаходиться запальний інфільтрат, що містить клітинні елементи, лімфу і кров. Виразки дуже болючі. Розташовуються на бічних поверхнях язика або на щоках і губах. Це дуже важке захворювання, при якому виразки можуть не гоїтися впродовж декількох місяців.

Афти Беднара – це дитяче захворювання. Це виразки, покриті ясно-жовтим нальотом. Причина появи такого різновиду афт – погана гігієна ротової порожнини.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: Висип на язику, язви на язику, язви на язиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *