Що робити, якщо зуб випав сам по собі: рекомендації фахівців

Таке буває: випав зуб, і на його місці утворилася порожнеча. Трапляється це не лише з дітьми, коли випадають молочні зуби, що нормально, але і з дорослими, чого бути не повинно, якщо зуби, звичайно, здорові. І щоб знать, що робити, якщо випав той або інший зуб, потрібно раніше розібратися в причині його випадання.

З яких причин найчастіше випадають зуби?
Зуби у дорослої людини можуть випасти самі по собі з наступних причин:

  • захворювання ясен інфекційного характеру;
  • запущений карієс;
  • пародонтоз;
  • пародонтит.

Усі ці хвороби украй небезпечні для здоров’я зубів і людського організму в цілому. Якщо палити, не чистити зуби, піддавати їх стресу з самих різних причин, то карієс і захворювання ясен з’являться неминуче. Вони, у свою чергу, приведуть до таких серйозніших хвороб на зразок пародонтозу і пародонтита, коли оголюються корені зубів, запалюються ясна, зуби починають хитатися і, як наслідок, випадати.
Зуби можуть випасти і в результаті отриманої травми, удару кулаком або іншим твердим предметом, скажімо, кастетом або бітою, а також після вживання твердої їжі, приміром, після того, як ви посилено погризли лісові горіхи. Люди, що відкривають зубами пивні пляшки, теж можуть втратити один або декілька зубів, особливо, якщо мають вказані зубні захворювання або тільки передумови цих захворювань. Проте сказати, що зуби в даних випадках випали самі собою вже не можна: причини цьому, поза сумнівом, були, і дуже вагомі.
Буває, що випадання зубів відбувається безболісно і безкровно, а тому ми особливо і не турбуємося: ну, випав гнилий зуб, і добре. Туди, мовляв, йому і дорога. Вже не потрібно його ні лікувати, ні виривати, що зв’язано з походом до стоматолога, чого багато хто з нас украй не любить і старається, по можливості, уникнути. Тим більше, якщо випав зуб без крові і, тим самим, ніяких особливих неприємностей не приніс. Проте така поведінка в корені не вірна, оскільки, крім естетичної сторони питання існує ще і медична.

До чого може привести нестача зубів у роті?
Естетична сторона
Відсутність одного або декількох зубів може привести до наслідків, абсолютно несподіваних і дуже неприємних.
З естетичної точки зору, відсутність зубів у роті – це просто не красиво. Зовнішній вигляд людини, що втратила один або декілька зубів, чи не кардинально міняється. Виглядає вона старше за свої роки; можуть запасти щоки і губи, що явно не прикрасить її зовнішність, ну, а якщо випав передній зуб, так це ще позначиться і на мові, яка може стати шепелявою і невиразною.
Крім того, людина, що втратила з яких-небудь причин один або декілька зубів, виглядатиме не респектабельно, не доглянуто і навіть неохайно, нехай вона і буде одягнена в дорогий костюм від Гучі, модне пончо від Кельвіна Кляйна і штиблети “Тестони” за сімсот п’ятдесят євро.

Що говорять лікарі?
З медичної точки зору втрата зубів може привести в кінцевому підсумку до хвороб шлунку і травлення, оскільки їжа стане гірше пережовуватися, роздратовувати стінки шлунку, погано засвоюватися і потрапляти в стравохід недостатньо обробленою.
Окрім іншого, наявність у роті порожнини позбавляє сусідні з нею зуби можливості спиратися один об одного, зберігаючи, тим самим, стійкість. І не важливо, випав корінний зуб або передній, адже розхитатися від відсутності опори можуть і ті, і інші. І якщо не вжити належних заходів, втрата нових зубів буде неминуча. А втрата зубів може привести, у свою чергу, до розвитку різних патологій вже порожнини рота. Висновок один: з випаданням зубів потрібно щось робити.

Що робити якщо випав зуб
Варіант 1: випав корінний зуб у дорослої людини
Негайно звернутися до лікаря! Так рекомендують фахівці і люди, що намучилися свого часу з випаданням зубів і наслідками цього явища. Потрібно залишити страх перед відвідуванням стоматологічної поліклініки і небажання сідати в лікарське крісло за порогом дома. І “здатися” на милість лікарів-фахівців. Самостійно вставляти зуби на місце і прикріплювати їх до сусідніх зубів, після чого продовжувати безтурботно жити, не рекомендується. Вставивши випавший зуб назад в його гніздо і зафіксувавши, належить негайно звернутися по допомогу до лікарів.
Якщо ж зуб загублений, то є такі методи допомоги, як зубні протези і імплантація. До того ж, слід лікувати наявні захворювання ясен, карієс, а тим більше, пародонтоз і пародонтит, що без кваліфікованої допомоги лікаря-стоматолога абсолютно неможливо. Навіть якщо просто випала пломба із зуба, і то потрібно відразу ж звернутися до лікаря, інакше поява безповоротних процесів і інші неприємності із зубами і яснами будуть вам гарантовані.

Варіант 2: випав молочний зуб у дитини
Інша справа, якщо випав зуб у дитини. Якщо за зубами був правильний догляд з появи найпершого зуба і, до того ж, зміна зубів відбувається безболісно, можливо, звертатися до стоматолога і не варто, оскільки відбувається природній процес, ніякими ускладненнями не затьмарений. Але якщо ж ранка після того, як випав молочний зуб продовжує кровоточити, та ще піднялася до 38 градусів температура тіла, значить, відбувається якийсь запальний процес, і візиту до лікаря не уникнути.

Словом, зуби – це украй важливі утворення і елементи, що роблять на увесь людський організм в цілому великий, якщо не сказати, величезний вплив. Якщо за ними доглядати і при щонайменших ознаках недугу звертатися до лікарів-фахівців, неприємностей для людського здоров’я можна від них не чекати. І, навпаки, при неналежному догляді і занедбаності зубів, неприємності для загального здоров’я людини можуть бути дуже великі і значні. Пам’ятайте про це!

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: випав зуб що робити, чому випадають зуби, випав молочний зуб

Коментарі 1 коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *