Причини запаху з рота, неприємний запах з рота вранці, як позбавитися

Неприємний запах з рота викликає захворювання з назвою – галитоз. Галитоз, не пов’язаний з такими чинниками як спадковість або чинники пов’язані з генетикою.

Головні причини неприємного запаху з рота:
– Застрягла їжа між зубами або ще гірше в дірці від пломби.
– Шкідливі звички – паління і алкоголь.
– Особливості мікрофлори ротової порожнини.
– Захворювання порожнини рота і внутрішніх органів.
– Неправильний догляд за порожниною рота.
– Приймання деяких ліків.

І все-таки помітимо, що банальною причиною неприємного запаху з рота може бути звичайна сигарета! Так що подумайте чи варто палити, перед зустріччю з новими людьми. Адже ні що не полегшує розуміння, як свіжість дихання, а неприємний запах з рота може звести нанівець ваш бездоганний вид. Так, і кожен з нас розуміє, яку величезну роль в громадському житті відіграє свіжість дихання. Вона залежить від гігієни порожнини рота. Тут потрібно пам’ятати не лише про чищення зубів, але і про гігієну язика, ясен, вживану їжу. Найчастіше люди не приділяють належної уваги чищенню язика, на якому скупчується наліт, – ідеальне місце для розмноження бактерій. Кожен може провести експеримент, в перший день, почистивши тільки зуби, в другій – тільки язик, а на третій – і те, і інше. Здається, не варто пояснювати, де ми доб’ємося найкращого результату. Отже, давайте постараємося врахувати усі чинники, що впливають на усунення цієї недуги і як позбавитися від неприємного запаху з рота.

Зубна щітка – предмет, необхідний кожному, користуватися нею треба як мінімум 2 рази в день, процес чищення повинен займати 2-3 хвилини. Не варто забувати і про правильність рухів при чищенні: горизонтальні – із зовнішнього боку; вертикальні (що вимітають) – від ясен до краю зуба; петлеподібні (кругові) – масаж ясен. Не забувайте міняти щітку раз в 3-4 місяці. Хороша зубна щітка має якісну синтетичну щетину, що має середню жорсткість (оптимальна для багатьох), волокна в щетині об’єднані в пучки, розташовані в 3-4 ряди. Ці пучки повинні мати різну довжину і навіть напрям, кінчики щетинок мають бути закруглені, оскільки це допомагає уникнути травмування ясен. Щітки відомих марок виробників (уникайте підробок) найчастіше мають усі вище перелічені властивості. Краще всього використати щітки з невеликими голівками (від 18 до 25 мм – для дітей; до 35 мм – для дорослих), оскільки ними легше маніпулювати у роті. Сьогодні особливою популярністю стала користуватися електрична зубна щітка, яка ретельніше очищає зуби і масажує ясна.

Особливу увагу слід звернути і на зубну пасту. І в даному випадку краще купувати продукцію відомих фірм. Хотілося б застерегти від спокус, що демонструються в рекламних роликах, пов’язаних з вибілюванням. Частіше такі пасти дуже абразивні і дряпають емаль. Так що, тут краще бути обережнішим. При купівлі зубної пасти слід враховувати стан вашої порожнини рота, існують пасти для чутливих зубів, для лікування карієсу, відбілювальні і інші.

Не варто забувати і про міжзубні проміжки. Тут нам допоможуть флоси і йоршики. Флоси призначені для вузьких міжзубних проміжків, бувають у вигляді ниток і смужок. Йоршики служать для очищення контактних поверхонь зубів при великих міжзубних проміжках (які є ідеальними місцями для скупчення бактерій). На додаток можна використати і еліксири для полоскання порожнини рота, вони, маючи протизапальний і антикаріозний ефект, нададуть диханню свіжість.

Під час чищення зубів можна зробити масаж ясен щіткою. Це зміцнить їх і зніме мікробний наліт. Можна використати полоскання з трав, але тут головне – не переборщити. Оскільки надмірне полоскання може викликати сухість у роті і спровокувати запальні явища.

Для того, щоб уникнути неприємного запаху з рота після того, як ви що-небудь з’їли, можна використати освіжувачі порожнини рота – жувальні гумки, драже, дезодоранти і тому подібне, але вони дають лише тимчасовий ефект. Проте при жуванні жуйки також відбувається механічне очищення зубів, а за рахунок деяких засобів, що містяться, нормалізується кислотність порожнини рота, а це перешкоджає виникненню карієсу.

Якщо враховувати усі вище перелічені правила і чистити комплексно порожнину рота, тоді ви зможете позбавитися від неприємного запаху з рота раз і назавжди.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: неприємний запах з рота, неприємний запах з рота вранці, Вранці неприемний сморід із рота

Коментарі 1 коментар

  • Дуже часто буває, що причиною неприємного запаху з рота є захворювання органів шлунково-кишкового тракту. І тоді, навіть підтримуючи гігієну порожнини рота, все одна не вдається позбутися неприємного запаху. В будь-якому випадку, доцільно шукати причину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *