Запалення ясен: лікування має бути своєчасним

Запалення ясен – це серйозне захворювання, яке стоматологи діагностують майже у 90% пацієнтів. На початкових стадіях воно може протікати майже безсимптомно, і це в рази збільшує небезпеку.

Симптоматика

Спеціалісти під запаленням ясен розуміють два захворювання – гінгівіт і пародонтит. Гінгівіт – це ураження ясен, при якому запалюються зовнішні тканини. Захворювання проявляється у вигляді набряклості, хворобливості і кровоточивості ясен. При запущеному процесі гінгівіт переходить в пародонтит. У такому разі вражаються глибокі тканини, що оточують зуб – пародонт. Захворювання дуже небезпечне і може привести до катастрофи – розхитування і навіть втрати зубів. Симптоми пародонтита важко не помітити – кровоточивість ясен при контакті з їжею або зубною щіткою, неприємний запах з рота, набряклість і почервоніння ясен. Характерна поява так званих кишень між зубом і яснами, що оточують його, розхитування зубів.

Причини захворювань ясен

Розрізняють внутрішні і зовнішні чинники, що провокують захворювання ясен.

Внутрішні причини:

  • гормональні зміни в організмі – підлітковий вік, вагітність;
  • зниження імунітету, в тому числі і при імунодефіцитних захворюваннях ( лейкоз, Віл-інфекція);
  • захворювання органів шлунково-кишкового тракту.

Зовнішні причини:

  • травми ясен – механічні, термічні або хімічні;
  • недостатній догляд за порожниною рота;
  • порушення прикусу або неякісно виконане протезування;
  • паління.

Лікування захворювань ясен, загальні рекомендації

Незалежно від причини захворювання лікування запалення ясен розпочинається з видалення зубного каменю. Зубний наліт може накопичуватися на емалі, тверднути і перетворюватися на зубний камінь. Його поверхня – ідеальне середовище для розмноження бактерій, які і провокують запальні захворювання ясен. Без відвідування стоматолога впоратися із зубним каменем просто неможливо, тому варто узяти себе в руки і дійти до стоматологічного кабінету. У зв’язку з болісністю процедури вагітним жінкам, які часто страждають гінгівітами, можна тимчасово обійтися новою зубною щіткою і зубною ниткою.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: запалення ясен, запалення ясел, болять ясла

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *