Остеомієліт щелепи може ховатися під симптомами отруєння

Остеомієліт – це небезпечне захворювання кісткової тканини. Він може уразити будь-яку кістку в організмі людини, але найчастіше (у 70% випадків) зустрічається ураження кісток щелепи – остеомієліт щелепи. Це захворювання переслідувало людство з часів Гіппократа і Авіценни, а причини були виявлені лише у кінці XIX століття. Як з’ясували учені, він викликається золотистим стафілококом. На сьогодні відомі і інші збудники цієї хвороби: синегнійна паличка, кишкова паличка, грамнегативні бактерії, клебсієла. Велика частина зареєстрованих випадків відбувається на тлі ураження вірусною інфекцією.Чим небезпечний остеомієліт? Він є гнійним процесом, який може привести до руйнування кісткової тканини, прилеглих тканин і кісткового мозку.

Остеомієліт щелепи – головні причини захворювання і класифікація

Щоб успішно вилікувати остеомієліт, треба в першу чергу розуміти його причини і симптоми. Важливо вчасно почати лікування, поки інфекція не поширилася на здорові ділянки. Утрудняє діагностику остеомієліту схожість деяких його симптомів з отруєнням. Проте спочатку потрібно розібратися, через що виникає остеомієліт щелепи.

Головні причини захворювання: 

  1. Інфікований зуб – найчастіша причина.
  2. Щелепні травми (переломи, поранення).
  3. Хронічні інфекції (тонзиліт).
  4. Гострі інфекції (наприклад, дифтерія, скарлатина).
  5. Дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба.

Відповідно до причин, щелепний остеомієліт можна розділити на три основні види: одонтогенний, гематогенний і травматичний.

Одонтогенний остеомієліт виникає приблизно в 75% виявлених випадків. Його причиною є запущений карієс зубів. Інфекція з ураженого зуба проникає спочатку в пульпу, переходить в корінь зуба, після чого хвороботворні мікроорганізми (стафілококи, стрептококи, анаеробні бактерії) по кісткових канальцях і лімфатичних судинах потрапляють в кісткову тканину.

Гематогенний остеомієліт з’являється внаслідок поширення потоком крові інфекції з первинного вогнища, де розвинувся хронічний процес. Причиною гематогенного остеомієліту може стати будь-яка хронічна інфекція. Спочатку вражається частина кістки, а потім запалення може перейти на зуби.

Травматичний остеомієліт зустрічається значно рідше, ніж перші дві форми. Він проявляється як результат ран і переломів щелепи, через які інфікується кісткова тканина.

Крім того, за вираженням запальних процесів остеомієліт буває в гострій, підгострій і хронічній формах.

Остеомієліт щелепи – симптоми

Остеомієліт щелепи вражає кістки і супроводжується запальними процесами. Але не так страшний сам остеомієліт щелепи, як ускладнення після нього: менінгітом, порушенням роботи мозку, гайморитом, флебітом, тромбозом вен обличчя, патологічними переломами і зниженням рухливості щелепи. Не вчасно діагностована або не повністю вилікувана хвороба може привести і до важчих ускладнень – таких, як гнійне запалення тканин (абсцес, флегмона) і навіть зараження крові (сепсис). Щоб уникнути наслідків остеомієліту, важливо якомога раніше виявити захворювання і почати його лікування. Для цього треба розуміти, за якими ознаками можна виявити остеомієліт щелепи. Симптоми хвороби можуть бути загальними і місцевими.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: як вилікувати простудженну кістку щелепи, Внаслідок чого появляється клабсіела, хронічний пародонтит після перелому челюсті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *