Як правильно доглядати за зубами дитини?

Перші молочні зуби з’являються у дітей через 5-6 місяців після народження. А в ротовій порожнині дворічної дитини налічується вже близько 20 зубів. Але діти можуть сильно відрізнятися один від одного темпами зростання. У когось зуби можуть прорізатися раніше, а у когось пізніше. Бувають випадки, коли малюки народжуються вже з парою зубів.
У одних дітей поява зубів відбувається легко і безболісно, а у інших – супроводжується болем, високою температурою і слабкістю.

Не варто постійно порівнювати свою дитину з її однолітками. Велика або маленька кількість зубів у роті зовсім не вказує на те, що малюк швидко або повільно розвивається. Скільки зубів буде у дитини в тому або іншому віці залежить від індивідуальних особливостей кальцієвого обміну організму. В період прорізування зубів у малюка може з’явитися підвищене слиновиділення, сильна спрага, втрата апетиту і дратівливість. Але ці ознаки можуть вказувати і на яке-небудь захворювання, тому пильно стежите за самопочуттям свого сина або дочки, і у разі сильного погіршення здоров’я звертайтеся до лікаря по стоматологічну допомогу.
Під час появи нових зубів сильно чухаються ясна, і крихітка часто тягне в рот свої ручки або будь-які предмети, до яких може дотягнутися. Тому необхідно ретельно мити дитячі іграшки. Бажано купити спеціальний прорізувач, який допоможе дитині зменшити відчуття дискомфорту у роті. Якщо ясна припухли і сильно болять, можна змастити їх охолоджувальним зубним гелем з лідокаїном (наприклад, Калгелем), який продається в аптеці.

Профілактика захворювань

Якщо ви хочете, щоб упродовж усього життя у вашої дитини були здорові зуби і ясна, навчіть її доглядати за ними з самого раннього віку. Карієс може розвинутися навіть у маленьких дітей. Щоб запобігти розвитку цього захворювання, дотримуйтеся наступних правил:

  1. Обмежте кількість вживаного дитиною цукру (цукерок, кондитерських виробів, солодких газованих напоїв);
  2. Чистіть малюкові зуби регулярно фторвмісною зубною пастою;
  3. Замініть солодкі напої на питво без цукру (трав’яні чаї, молоко, вода, відвар шипшини і так далі);
  4. Не давайте дитині вночі солодкі напої в пляшці;
  5. Регулярно відвідуйте дитячого стоматолога, коли ваша дитина досягне однорічного віку.

Як правильно чистити дитині зуби?

Починати доглядати за зубами малюка треба з тієї миті, як вони з’явилися. Необхідно чистити зуби уранці і увечері. Спочатку користуйтеся дуже м’якою зубною щіткою без пасти. Асортимент дитячих зубних щіток в магазинах і аптеках сьогодні надзвичайно широкий. Існують зубні щітки навіть для шестимісячних малюків, зроблені з м’яких і гігієнічних матеріалів (наприклад, з силікону). Використати пасту при чищенні зубів можна з 1 року. Коли купуєте дитячу зубну пасту, уважно огляньте упаковку. На ній повинно бути написано, з якого віку дітям можна користуватися цією пастою. Краще віддавати перевагу зубним пастам з вмістом фтору, що перешкоджає руйнуванню зубів. Видавлюйте на щітку зовсім трохи пасти, оскільки маленькі діти не уміють полоскати рот і тому ковтають велику її частину. Постарайтеся зацікавити дитину процесом чищення зубів, купуйте йому яскраві і красиві зубні щітки (у формі машинок, різних казкових персонажів та ін.). Нехай щоденний ритуал перетвориться на веселе і цікаве зайняття, тоді малюк із задоволенням завжди чиститиме зуби. Дозволяйте крихітці самому тримати щітку в руках, але при цьому активно йому допомагайте. І не забувайте міняти зубні щітки через кожні 2 місяці.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: велике слиновиділення у дворічної дитини, якщо ясна чухаються коли будуть зуби, руки весь час в роті дворічної дитини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *